|
کدخبر: 127693

نتیجه آزمون کارشناسی ارشد کِی اعلام می‌شود؟

نتیجه آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی هفته آینده اعلام می‌شود.

فرهنگ نتیجه آزمون کارشناسی ارشد کِی اعلام می‌شود؟

نیمه دوم مهرماه از راه رسید و داوطلبان آزمون‌های کارشناسی ارشد، سراسری و پذیرش بدون آزمون امسال در انتظار اعلام نتیجه نهایی برای پذیرش در دانشگاه هستند.

نتیجه آزمون کارشناسی ارشد ۹۹ که در روزهای ۱۶، ۱۷ و ۱۸ مردادماه با رقابت بیش از ۶۰۰ هزار نفر برگزار شد، هفته آینده اعلام می‌شود و داوطلبان در هفته پیش رو منتظر اعلام انتشار نتیجه این آزمون نباشند.

همچنین نتیجه کنکور کارشناسی ناپیوسته دانشگاه‌ها که روز جمعه ۱۴ شهریور ماه و هم زمان با آزمون کاردانی نظام جدید برگزار شد، هنوز در حالی نهایی شدن است. این در حالی است که روز چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه نتیجه آزمون کاردانی و پذیرش کاردانی بدون آزمون اعلام شد.

دانشگاه‌ها تا فردا یکشنبه ۲۰ مهرماه مهلت برگزاری فرآیند مصاحبه از داوطلبانی را دارند که برای این مرحله از پذیرش آزمون دکتری ۹۹ دعوت به مصاحبه شدند. با پایان یافتن این مهلت نیز تا روزهای ابتدایی آبان ماه نتیجه نهایی آزمون دکتری منتشر خواهد شد. این آزمون ۹ مردادماه با رقابت بیش از ۱۷۰ هزار داوطلب برگزار شد.

بر اساس اعلام قبلی سازمان سنجش آموزش کشور، نتیجه نهایی آزمون سراسری که روزهای ۲۹ مرداد ماه تا اول شهریور ماه برگزار شد، و همچننی پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها حداکثر اول یا دوم آبان ماه از سوی این سازمان اعلام می‌شود.

کنکورهای سال ۹۹ با وجود شیوع ویروس کرونا، بیش از ۲ میلیون داوطلب داشت و با اعلام نتیجه نهایی آزمون ها، پرونده کنکورهای پر حاشیه امسال بسته می‌شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...