|
کدخبر: 121720

شرایط جذب نیرو در آموزش و پرورش چیست؟

ثبت‌نام در هشتمین آزمون استخدامی آغاز شده است، این آزمون ۹ آبان ۹۹ برگزار می‌شود و وزارت آموزش و پرورش نیز نسبت به جذب ۲۷ هزار نفر اقدام می‌کند.

فرهنگ شرایط جذب نیرو در آموزش و پرورش چیست؟

ثبت‌نام در هفتمین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شده است و داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز شنبه مورخ ۲۹ شهریور ۹۹ برای ثبت‌نام فرصت دارند.

آموزش و پرورش نیز در قالب هشتمین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی نسبت به استخدام بیش از ۲۷ هزار نفر اقدام می‌کند.

شرط سنی داوطلبان

شرط سنی داوطلبان برای شرکت در هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی بدین شرح است: حداقل ۲۰ سال تمام و حداکثر ۲۵ سال برای مدرک دیپلم، حداکثر ۳۰ سال فوق دیپلم، حداکثر ۳۵ سال لیسانس، حداکثر ۴۰ سال فوق لیسانس و حداکثر ۴۵ سال دکترا.

این آزمون شامل دو بخش آزمون عمومی و تخصصی است. مواد آزمون عمومی عبارتند از فناوری اطلاعات مهارت هفت گانهICDL، ریاضی و آمار مقدماتی، زبان و ادبیات فارسی، معارف اسلامی، زبان انگلیسی، عمومی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی وحقوق اساسی، هوش و توانمندی‌های عمومی.

مواد آزمون تخصصی هر یک از مشاغل نیز در جدول شماره یک دفترچه راهنمای آزمون که در سایت سازمان سنجش وجود دارد قابل مشاهده است.

برگزاری آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی در ۹ آبان

کارت شرکت در هفتمین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی از روز سه شنبه ۶ آبان ۹۹ از طریق سایت سازمان سنجش قابل دریافت است و این آزمون در روز جمعه ۹ آبان ۹۹ برگزار خواهد.

شرایط جذب نیرو در وزارت آموزش و پرورش

شرایط و ضوابط جذب نیرو توسط آموزش و پرورش بدین شرح است:

پذیرفته شدگان ملزم به گذراندن دوره یکساله مهارت‌آموزی هستند این دوره شامل مجموعه‌ای از دروس تربیتی، تخصصی و کارورزی است که برای دانش آموختگان رشته‌های دانشگاهی و حوزوی پذیرفته شده در آزمون‌های استخدامی آموزش و پرورش برابر آیین‌نامه خاص خود برگزار می‌شود.

در دانشگاه فرهنگیان رشته‌های شغلی دبیر، آموزگار، مربی امور تربیتی، مشاور، مراقب سلامت و در دانشگاه شهید رجایی رشته شغلی هنرآموز بدون دریافت حقوق و مزایا دوره یک ساله را طی می‌کنند و صدور حکم استخدامی منوط به کسب موفقیت در دوره است.

مهارت آموزانی که از حضور در کلاس درس و امتحانات مواد درسی خودداری کنند به عنوان انصراف از ادامه روند استخدام تلقی شده و مشمول پرداخت هزینه‌های آزمون و خسارت‌های وارد خواهند بود.

بخشی از هزینه‌های برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی " خدمات آموزشی و رفاهی" بر عهده داوطلب خواهد بود و چنانچه هریک از پذیرفته‌شدگان در طول برگزاری دوره یکساله مهارت آموزی از ادامه تحصیل و اشتغال منصرف شوند وزارت آموزش و پرورش می‌تواند به تشخیص خود نسبت به محاسبه و اخذ هزینه‌های مربوطه اقدام کند.

رعایت ضوابط و مقررات اعلام شده از سوی دانشگاه مجری دوره مزبور الزامی است پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های شغلی هنرآموز جهت اطلاع از نحوه ثبت‌نام و شرکت در دوره یکساله مهارت آموزی باید به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های شغلی آموزگار، دبیر، مراقب سلامت، مشاور و مربی امور تربیتی نیز باید به پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه فرهنگیان مراجعه کنند.

مدت دوره یکساله مهارت آموزی جزو سنوات خدمتی محسوب نخواهد شد و صرفاً به عنوان شرط استخدام پیمانی در آموزش و پرورش است.

گواهی پایان دوره مهارت آموزی دارای ارزش برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر در دانشگاه‌ها نیست.

محل مهارت آموزی دوره یک سال، ه بر اساس شغل محل پس از اعلام نتایج قطعی تعیین خواهد شد.

تغییر محل مهارت‌آموزی صرفاً در صورت وجود شغل با رعایت جنسیت از طریق دانشگاه فرهنگیان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مهارت آموزان در زمان ثبت‌نام در مراکز مجری دوره یکساله مهارت آموزی ملزم به ارائه مدرک روخوانی و روانخوانی قرآن کریم و مدرک ICDL هستند، در غیر این صورت باید تعهد کند که قبل از دوره یکساله مهارت آموزی مدارک مزبور را ارائه کنند.

دانشگاههای مجری دوره مهارت آموزی مسئولیتی در قبال اسکان و تغذیه مهارت آموزان ندارند و در صورت وجود امکانات و تقاضای افراد، ارائه خدمات با اخذ هزینه امکان‌پذیر است.

پذیرفته شدگان شغل محل‌های آموزش و پرورش عشایری بعد از گذراندن دوره یکساله مهارت آموزی و موفقیت در آزمون جهت تعیین محل خدمت در اختیار اداره کل آموزش و پرورش استان مربوطه قرار خواهند گرفت.

متقاضیان شرکت در مشاغل هنرآموز و استادکاری باید دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم پیوسته بوده یا در صورت دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم ناپیوسته باید مدرک تحصیلی دیپلم هنرستان داشته باشند.

برخورداری از حسن شهرت و عامل بودن به اخلاق و شئونات معلمی بر اساس شرایط احراز شغل در طرح طبقه بندی مشاغل معلمان.

تغییر منطقه محل خدمت تعیین شده در این دفترچه بعد از قبولی نهایی و قبل از استخدام و اشتغال به کار تحت هر شرایطی از جمله تأهل، تجربه، تکفل، فوت والدین، تبعیت از همسر، همسر کارمند ارگان یا نهاد خاص، استفاده از سهمیه خاص و... ممنوع بوده و بعد از اشتغال به کار نیز تابع ضوابط و مقررات نقل و انتقال فرهنگیان خواهد بود.

صدور احکام و ابلاغ اشتغال به کار معلمان جدید الورود به آموزش و پرورش مشروط به ادای سوگند معلمی و امضای سوگندنامه معلمی خواهد بود. متن امضاء سوگندنامه در پرونده معلمان نگهداری می‌شود.

فارغ‌التحصیلان مراکز تربیت معلم سابق، دانشگاه فرهنگیان و فارغ التحصیلان دانشگاه شهید رجایی که دارای تعهد خدمت به وزارت آموزش و پرورش هستند حق ثبت‌نام در آزمون استخدامی ندارند.

 

 

منبع: تسنیم
 • ناشناس ارسالی در

  شبکه شاد برای معلمان چی اینترنتشون رایگان است یانه.

 • ناشناس ارسالی در

  باز بودجه کم آوردن!!!!

 • امیر ارسالی در

  فکر می کنم در تعیین شرایط استخدام فرهنگیان اشتباه شده . آقایان برای کسانی که دربدنه دولت هستند و دو تابعیتی هم می باشند سخت گیری می کردید بهتر بود تا آمار اختلاس یک کم پایین می آمد.

  • ناشناس ارسالی در

   دمت گرم

 • بهار ارسالی در

  ایا بومیه استخدامی اموزش پرورش؟؟

  • ناشناس ارسالی در

   بله

 • فرهنگی بازنشسته ارسالی در

  من بازنشسته فرهنگی هستم و۲تاپسرم لیسانس حسابداری هستند.شنیدم حسابداری درآزمون امسال نیست آیاحقیقت دارد؟اگرچنین است شمارابه خداقسم این رشته راهم اضافه کنید.باتشکر

 • وحیدبجنوردی ارسالی در

  باسلام.دبیر بازنشسته آ.پ.هستم.خاستم بدونم فرزندان فرهنگیان دراین آزمون ازامتیازی برخوردارهستند یاخیر.چون قبلافرزندان معلمان نسبت به سایرین دراولویت بودند.آرزومندپویایی وسلامتی همکاران گرامی.وحید.

 • اکبری ارسالی در

  سلام روح معلم های گذشته شاد چقدر گچ خوردن و...چه خالص ومخلص خدمت کردن الان که کل نظام آ موزشی بر فناست با این تغییرات آ بکی

 • ناشناس ارسالی در

  سلام ما یک دختر رشته معماری داریم توی استان هرمرگان امان برای این رشته چیزی در نظر نگرفتی

 • نازنیک ارسالی در

  سلام من لیسانس زبان هستم رشتم در دانشگاه ازاد دبیری زبان هست ایامیتونم در مدرسه تدریس کنم ،لطفا راهنمایی کنین ،متشکرم

  • ناشناس ارسالی در

   اره دبیری زبان تو دفترچه خیلی نیاز بود

 • ناشناس ارسالی در

  برای چ رشته هایی؟؟؟؟؟

 • مهلا ارسالی در

  با مدرک دیپلم سن ۱۸ هم میشه ثبت نام کرد؟

 • زهرا ارسالی در

  من پشت کنکورم میتونم شرکت کنم؟

 • ناشناس ارسالی در

  تو رو خدا شرایط سم رو برای خانواده های فرهنگی ببرید بالا مثل خانواده شهدا

  • ناشناس ارسالی در

   خیرفقط لیسانس میگیرن

 • ناشناس ارسالی در

  شرایط سنی رو زیاد کنید برای خانواده فرهنگی

 • سپیده منیری ارسالی در

  با سلام
  حق چند انتخاب داریم ؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  سلام خسته نباشید ببخشید نیروهای خدماتی که دیپلم دارن و پیمانی هستن میتونن در آزمون شرکت کنندکد پرسنلی هم دارن

 • ناشناس ارسالی در

  سلام من ۲۸ سالمه ترم سوم رشته علوم تربیتی هستم بین دیپلمو فوق دیپلم میتونم تو این ازمون استخدامی شرکت کنم ؟

 • ریبوار عزیزیان ارسالی در

  سلام همکاران محترم و دوستان گرامی!
  بنده فرزند ایثارگر هستم(۵٪)
  از طرفی تازه سنم۳۶شده
  آیا ۲سال خدمتمو به سمت اضافه میکنن یانه؟؟؟
  میتونم ثبت نام کنم یا نه!
  ممنون میشم جواب بدین
  مچکررر

 • امین ارسالی در

  سلام من یک سربازم به زودی تموم میکنم راهنمایی کنید ک سربازاهم میتونند درین اگهی شرکت کنند یانه چون رشتم شاید بهش بخوره باتشکر از شماها۰۹۲۲۱۲۵۶۰۰۸

 • حسن طالبی ارسالی در

  به نام خدا با عرض سلام خدمت شهدا و ایثار گران بنده تقاضای شغلی دارم به کارم رسیدگی کنید خیلی ممنون

 • ناشناس ارسالی در

  سلام من لیسانس هستم اما سن ما از این سن استخدامی زیاد تره. اون بیمه که داریم واریز میکنیم از سن کم میشه.؟چون نمی تونیم شرکت کنیم .گناه ما چیه همه جا کار کردیم از همه جا هم موندیم بدون استخدامی

ارسال نظر