|
کدخبر: 192230

تشییع جنازه علی سلیمانی در قطعه هنرمندان+عکس

پیکر علی سلیمانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ظهر امروز جمعه ۲۲ مردادماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد.

سینما و تلویزیون تشییع جنازه علی سلیمانی در قطعه هنرمندان+عکس

مراسم خاکسپاری علی سلیمانی با مداحی یکی از دوستانش و سخنان سید جواد هاشمی در قطعه هنرمندان ایران برگزار شد.

علی سلیمانی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون به دلیل ابتلا به کرونا در ۵۰ سالگی درگذشت.با وجو هشدارها مبنی بر شیوع کرونا، جمعیت قابل توجهی در این مراسم حضور داشتند.

همسر و دختر علی سلیمانی با پیکر علی سلیمانی وداع کردند.سید جواد هاشمی بارها برای فاصله گذاری برای وضعیت کرونا به حاضران هشدار دادند.در بخشی از مراسم مداحی علی سلیمانی در فیلم "تنگه ابوقریب" توسط مداح حاضر بازخوانی شد.

از جمله آثاری که علی سلیمانی به ایفای نقش پرداخته است می توان به فیلم های سینمایی چون "بی پولی"، "نجات یافتگان"، "قارچ سمی"، "خاله سوسکه" و..... اشاره کرد و از جمله آثار تئاتری اش هم باید از کارگردانی و بازیگریش در دو اثر به نام «مردی در آینه» و «مکعب» نام برد.

علی سلیمانی در تئاتر های "خنکای ختم خاطره" ، "چشم به راه میرغضب"، "عزیز مایی" ، "ترن" ، "شکار روباه" و نمایش اجرا نشده "روز حسین" و... هم به ایفای نقش پرداخته بود.

از جمله مجموعه های تلویزیونی این هنرمند می توان به "وضعیت سفید"، "پایتخت 4" ،" و "سقوط یک فرشته"، "داستان یک شهر" و... اشاره کرد.

علی+سلیمانی

 

منبع: ایسنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...