|
کدخبر: 177268

شرایط جدید ایران برای بازگشت به برجام

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: والله من هیچ فرد و مسؤول اصولگرایی را نمی‌شناسم که مخالف اجرای برجام و رفع تحریم‌ها باشد، اما باید شرط‌ها و تضمین‌هایی را قرار دهیم. اگر امریکا بدون قید و شرط به برجام برگردد، مکانیسم ماشه را فعال می‌کند.

سیاست شرایط جدید ایران برای بازگشت به برجام

حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنوری شنبه شب در مراسم عزاداری شهادت امام جعفر صادق (ع) در مسجد امام خمینی (ره) پردیسان قم گفت: والله من هیچ فرد و مسؤول اصولگرایی را نمی‌شناسم که مخالف اجرای برجام و رفع تحریم‌ها باشد، اما باید شرط‌ها و تضمین‌هایی را قرار دهیم.

وی با بیان اینکه اگر امریکا بدون قید و شرط به برجام برگردد، مکانیسم ماشه را فعال می‌کند، گفت: در این زمینه تضمین‌های قابل دریافتی وجود دارد و اگر در سال‌های گذشته فرصت سوزی نشده بود، می‌توانستیم غربی‌ها را زودتر به پای میز مذاکره بکشانیم.

ذوالنوری با اشاره به قانون اقدام راهبردی و جرم انگاری برای عدم اجرای درست آن، تصریح کرد: یکی از شرط‌ها برای بازگشت به برجام باید عدم ارسال اورانیوم غنی‌سازی شده کشورمان به روسیه باشد که می‌تواند زیر نظر آژانس در داخل ایران پلمب شده و باقی بماند.

وی در ادامه افزود: یکی دیگر از شرط‌ها برای بازگشت به برجام باید عدم جمع آوری سانتریفیوژ‌ها باشد و آنها می‌توانند زیر نظر آژانس خالی شده و به آنها گاز تزریق نشود و هر دو هفته نیز مورد بررسی و بازدید قرار بگیرند تا در صورت نقض عهد‌های مجدد، بتوانیم بلافاصله آنها را راه‌اندازی کنیم.

ذوالنوری با بیان اینکه اگر قرار است ما با رعایت همه بند‌ها و شرایط به برجام برگردیم، امریکا نیز باید خسارت و ضرر به قول خودشان ۱۰۰۰ میلیارد دلاری به کشورمان را جبران کنند، گفت: امروز باید نسبت به این مسائل بسیار حساس، آگاه و هوشیار باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان اظهارکرد که اگر در انتخابات ریاست جمهوری فردی اصلح که ارزشی، انقلابی و دلسوز ملت است، انتخاب شود بسیاری از مشکلات امروز کشور برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه حضرت امام جعفر صادق (ع) بر اساس نیاز‌های روز شاگردان بسیاری را در رشته‌های تخصصی تربیت کرده بودند، تصریح کرد: امروز از حوزه‌های علمیه این انتظار می‌رود که بر اساس نیاز‌های روز و با استفاده از وسایل نوین به حجم انبوهی از شبهات فکری و فرهنگی پاسخ بدهند.

ذوالنوری با بیان اینکه دشمنان در دوران انتخابات فضای جامعه را غبارآلود می‌کنند، گفت: ما باید در هر دوره و زمان، شرایط و مقتضیات روز جامعه را به خوبی بشناسیم و بشناسانیم و مراقب باشیم که در این فضای استکباری، برجام موشکی و منطقه‌ای را به ما تحمیل نکنند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره انتخابات شورا‌های اسلامی شهر و روستا و دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار می‌شود.

 

منبع: ایرنا
  • حسن ارسالی در

    مخالف برجام نیستی؟
    شما از این حال وروز مردم لذت میبرین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...