|
کدخبر: 152888

پیام رهبر انقلاب تقدیم دولت روسیه شد

رئیس مجلس شورای اسلامی پیام رهبر معظم انقلاب خطاب به ولادیمیر پوتین را به ویچسلاو والودین رئیس مجلس دومای روسیه تقدیم کرد.

سیاست پیام رهبر انقلاب تقدیم دولت روسیه شد

ویچسلاو والودین بعنوان نماینده ویژه رئیس‌جمهوری روسیه برای دریافت پیام کتبی رهبر معظم انقلاب، در آغاز دیدار دوجانبه با قالیباف، پیام رهبر انقلاب را دریافت کرد.

قالیباف هنگام تقدیم این پیام به رئیس دومای روسیه با ابلاغ سلام رهبر انقلاب به این کشور، تاکید کرد: همانگونه که وجود ایران مستقل به نفع روسیه است، وجود روسیه مقتدر نیز به نفع ایران است.

قالیباف با تاکید بر بازتعریف روابط پایدار، دراز مدت و راهبردی میان دو کشور گفت: تغییر و جابه جایی در کاخ سفید در نگاه راهبردی ما به مناسبات تهران – مسکو اثری ندارد.

وی با اشاره به مداخلات امریکا در منطقه از جمله در تحولات عراق، سوریه و... تاکید کرد: نقشه‌های بلند مدت امریکا به جز ضرر و زیان برای منطقه و به ویژه برای ایران و روسیه اثری ندارد.

به محض اتمام این جلسه، پیام آیت الله خامنه‌ای را به‌دست آقای پوتین خواهم رساند

در این جلسه همچنین ویچسلاو والودین ضمن اشاره به اهمیت روابط میان دو کشور و با قدردانی از اهتمام ویژه رهبرمعظم انقلاب برای تحکیم و تقویت روابط دوجانبه تاکید کرد: اینجانب مکلف شده ام که پیام رهبر عالی مقام ایران را دریافت و سریعا به رئیس‌جمهوری منتقل کنم و لذا به محض اتمام این جلسه، پیام آیت الله خامنه‌ای را به‌دست آقای پوتین خواهم رساند.

رئیس دومای روسیه با بیان این که اهمیت ویژه این سفر را به خوبی درک می‌کنیم، گفت: همه تلاش خود را برای این سفر مهم که دارای این پیام مهم هست انجام داده‌ایم.

وی با اشاره به تحریم‌های امریکا علیه ایران به خصوص در شرایط کرونا اظهارکرد: برخی دولت‌ها از حقوق بشر حرف می‌زنند اما در این شرایط سخت بحران کرونا سیاست اعمال تحریم را دنبال می‌کنند و درواقع به جای کمک به درمان بیماری کرونا، کیفیت زندگی مردم را کاهش می‌دهند.

والودین تاکید کرد: ایران و روسیه برای غلبه بر چالش‌های منطقه‌ای و جهانی باید همگرایی خود را همچنان تقویت کنند.

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    دم پوتین گرم با این کارش!

ارسال نظر