|
کدخبر: 138040

علائم اولیه سکته قلبی را بشناسید

متخصص قلب و عروق گفت: درد قفسه سینه از علائم مهم سکته‌های قلبی است و در قسمت میانی قفسه سینه رخ داده و شدید است؛ ضمن اینکه معمولا سکته قلبی در هنگام استراحت اتفاق می‌افتد.

هاشم سزاوار، متخصص قلب و عروق درباره «گرفتگی عروق کرونر و تصلب شرایین»، اظهارکرد: وقتی بحث آرترو اسکلروزیس و گرفتگی عروق قلبی مطرح می‌شود با دو پدیده سکته‌ها و آنژین‌های قلبی روبه‌رو هستیم.

 وی با اشاره به علائم سکته قلبی و گرفتگی رگ قلب، گفت: از علائم مهم این مشکل درد سینه است؛ این درد در قسمت میانی قفسه سینه رخ داده و شدید است. معمولا سکته قلبی در هنگام استراحت اتفاق می‌افتد.

این متخصص قلب و عروق افزود: ‌در این شرایط شخص درد شدیدی در بین قفسه سینه با انتشار به دستها و فک احساس می‌کند که همراه با تعریق است و گهگاه با تهوع و استفراغ هم همراه خواهد بود. در این شرایط مداخله اورژانس بسیار جدی است و حتما افراد باید با ۱۱۵ تماس بگیرند و یا به نزدیک‌ترین مرکز درمانی مراجعه کنند.

سزاوار بیان کرد: دردهای قسمت میانی قفسه سینه که شدید هستند، در هنگام استراحت اتفاق می‌افتند و بیش از ۲۰ دقیقه طول می‌کشند، نشانه سکته قلبی هستند و این علائم همان دفعه اول هم بسیار مهم است.

 

منبع: بهداشت نیوز

ارسال نظر