|
کدخبر: 136012

تنها راه مهار کرونا چیست؟

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: نباید دل بسته واکسن‌های خارجی کرونا باشیم، واکسن ایرانی در مرحله آزمایش انسانی است و امیدواریم بتوانیم با تولید آن به زودی از بحران کرونا عبور کنیم.

سبک زندگی تنها راه مهار کرونا چیست؟

مینو محرز با اشاره به اینکه در شرایط فعلی چاره‌ای جز اعمال محدودیت‌ها برای کنترل بیماری کرونا نیست، اظهارکرد: باید با صنوفی که تابع تصمیمات ستاد استانی مقابله با کرونا نیستند با قاطعیت برخورد شود.

وی افزود: در خانه ماندن بهترین راه در امان ماندن از بیماری کروناست چرا که سیستم بهداشت و درمان تحت فشار بسیار است و اگر این روند ادامه پیدا کند با تلفات بیشتری مواجه خواهیم شد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلام اینکه تنها راه مهار این بیماری، کشف واکسن است، تصریح کرد: باید دقت کنیم که در خوش‌بینانه‌ترین حالت، واکسن‌های امریکایی به مصرف داخلی خودشان می‌رسد، شرکت‌های تولید واکسن در هندوستان نیز قادر هستند به تولید انبوه واکسن دست پیدا کنند که این امر حداقل یک سال زمان می‌برد.

وی تصریح کرد: به طور کلی هر کشوری باید واکسن بومی خود را تولید کند و به دلایل مختلف مانند مسائل ژنتیکی دل بسته واکسن‌های خارجی نباشد.

محرز گفت: پیشرفت تولید واکسن کرونا در ایران در مرحله انسانی قرار گرفته که بسیار امید بخش است و امیدواریم با تولید این واکسن بتوانیم از بحران کرونا عبور کنیم.

وی اضافه کرد: با تأیید واکسن‌های تولید داخل می‌توانیم با اتکا به دانش بومی خود از این بحران با سرافرازی بیرون بیاییم و تا آن روز لازم است شهروندان نسبت به قطع زنجیره کرونا با اجرای مسئولیت‌های اجتماعی خود در این زمینه اقدام کنند.

منبع: مهر
  • رضا ارسالی در

    من کمال تشکر وقدر دانی از همچین بانوی شی ر زن ودانا رو دارم که وزیر ما دنبال واکس ن هندی وکجایه تا کی باید با یه قوره سردی ویه کشمش گرمی کنیم تحریم همه چی رو دیدی م خدارو شکر هر هنر ودانش رو هم سرامدیم ا گر اراده درش باشه چرا باید یکی مثل ترامپ ابله انقدر خسارت به کشور برنه سر اینکه همه چی چون نفع درش هست که وارد بشه وبه ن یروهای ما بها ندناین بزرگترین مشکل کشوره که سلیقه ای مسولا وزدوبندی این که ایشان میفرماید همه جور بنفعه کشوره حتی اگر کم باشه وجیره بندی بدن از کادر درمان وافرا د واجب باز به اونکه گدای کنیم ودلشون خوا ست بدن یا ندن وما مثل الان توگل موندیم ا ز دانه مرغ تا الی ماشااله اینهمه نیرو بی کار واردات نون داره

ارسال نظر