|
کدخبر: 132316

مسافران همچنان با کرونا لجبازی می‌کنند

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور گفت: میزان تردد‌ها هم در کل کشور در بازه زمانی ساعت ۲۴ تا ۱۲ ظهر امروز نسبت به مدت مشابه روز گذشته ۹.۷ درصد افزایش داشته است.

ایمان محرابی نیا مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور با بیان اینکه در برخی از محور‌ها شاهد بار ترافیکی روان هستیم گفت: با توجه به محدودیت‌های کرونا که اعمال شده و مسافرانی که پیش از این محدودیت‌ها حرکت کرده‌اند باعث شده که در برخی از محور‌ها ترافیک روانی وجود داشته باشد.

محرابی نیا بیان کرد: در صورت عدم همکاری خودروها مشمول جریمه ۵۰۰ هزار تومانی می‌شوند.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راههای کشور اظهار کرد: طبق بررسی‌های صورت گرفته در تمامی استان‌ها این محدودیت‌ها اجرا شده و به طور مثال در استان کرمان طبق آخرین اطلاعات به‌دست آمده در تمامی محورها از لحاظ ترافیکی این محدودیت‌ها اجرا شده است.

وی گفت: هم اکنون شاهد ترافیک سنگین در آزادراه تهران کرج و مسیر کرج-چالوس حدفاصل گرماب تا نسا همچنین در محور هراز و محدوده‌های پیست آبعلی و بیلقان در مسیر رفت و برگشت هستیم.

مسئول سالن عملیات مرکز مدیریت راه‌های کشور تصریح کرد: دوربین‌های ترافیکی هم نشان دهنده ترافیک سنگین در آزادراه تهران -کرج محدوده تابلوی پیام نما و همچنین رشت- قزوین محدوده پل فردیس مهر ویلا و همچنین محدوده گلشهر تا گلدشت را هم بار ترافیک سنگین را نشان می‌دهد.

محرابی نیا تاکید کرد: از لحاظ مقایسه آمار‌ها شاهد تردد‌های وسایل نقلیه در مسیر تهران-آمل از ساعت ۲۴ تا ۱۲ ظهر امروز هستیم و حجم تردد‌ها نسبت به روز گذشته ۱۰۵ درصد رشد داشته و همچنین در محور کرج- چالوس در بازه زمانی ۲۴ تا ۱۲ ظهر امروز نسبت به مدت مشابه روز گذشته ۱۲۲ درصد و محدوده تهران- قائمشهر نسبت به روز گذشته ۶۵ درصد افزایش تردد داشته است.

او اظهار کرد: همچنین محور قزوین- رشت هم در این بازه زمانی ۱۱۶ درصد افزایش تردد داشته است.

محرابی نیا با بیان اینکه میزان تردد‌ها هم در کل کشور در این بازه زمانی نسبت به مدت مشابه روز گذشته و ۹.۷ درصد افزایش حجم تردد‌ها را داشته است گفت: با توجه به اطلاعیه‌ای که روز گذشته اعلام شد بسیاری از مسافران سعی کردند زودتر حرکت کنند و این خود باعث افزایش حجم ترافیک در بسیاری از محور‌ها شده است.

او اظهار کرد: متاسفانه دوربین‌ها و بررسی‌ها هم نشان دهنده آن است که بسیاری از مسافران پیش از آغاز محدودیت‌ها اقدام به انجام سفر کرده‌اند که این خود باعث حجم ترافیک شده است که البته باید اعلام کنیم که پلیس راهور به هیچ عنوان اجازه خروج پلاک‌های بومی را نمی‌دهد واین خود باعث ایجاد مشکلاتی برای بسیاری از مسافران می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر