|
کدخبر: 231210

تامین زمین ساخت ۴ میلیون مسکن تا پایان سال

وزیر راه و شهرسازی گفت: تامین زمین چهار میلیون واحد مسکونی تا چند ماه آینده انجام خواهد شد اما نیاز به مسکن، بسیار بیشتر از ۴ میلیون واحد مسکونی است.

راه و مسکن  تامین  زمین ساخت ۴ میلیون مسکن تا پایان سال

 «رستم قاسمی»، در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل پیشین و جدید سازمان ملی زمین و مسکن، با بیان اینکه دو مسوولیت اصلی مسکن و حمل‌ونقل بر عهده وزارت راه و شهرسازی است، گفت: وضع کشور در مدهای مختلف حمل‌ونقل خوب نیست و باید اقدامی برای ایجاد شرایط بهتر از جمله نوسازی و توسعه زیرساخت‌ها و ناوگان انجام شود که البته اقداماتی در دست اجراست و اثرات آن در آینده مشخص خواهد شد.

وی با بیان اینکه تامین مسکن دیگر مسوولیت مهم وزارت راه و شهرسازی است، افزود: امروز مسکن در سبد خانوار نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارد. حدود ۹ میلیون جوان ازدواج نکرده‌اند، فرض بر این است که حداقل ۵۰ درصد از این جوانان به علت شرایط اقتصادی موفق به ازدواج نشده‌اند. همچنین تعداد بسیاری زیادی از مردم اجاره نشین هستند.

قاسمی گفت: مسکن نیاز واقعی جامعه است و میزان نیاز هم بسیار بیشتر از چهار میلیون واحد مسکونی است.

قاسمی با اشاره به ثبت نام بیش از ۳ میلیون نفر در طرح نهضت ملی مسکن، گفت: نهضت ملی مسکن یک کار بزرگ و اما شدنی است. ما تجربه مسکن مهر را داریم که کار بسیار بزرگی بود که اشکالات کوچکی نیز داشت. باید از آن اشکالات تجربه بگیریم و آن‌ها را در طرح نهضت ملی مسکن برطرف کنیم.

این عضو کابینه سیزدهم ادامه داد: در دولت گذشته که توجه چندانی به امر مسکن وجود نداشت، اقای محمد اسلامی کار بزرگی کرد و اقدام ملی مسکن را شروع کرد که امروز حدود ۵۲۰ هزار واحد مسکونی در قالب این طرح در حال احداث است و طبق گفته‌های سازمان بازرسی کل کشور، حدود ۱۵ درصد نیز پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: در دولت جدید نیز اقدامات بزرگی انجام شده است. اکنون ساخت حدود ۳۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید شروع شده است و در کل۷۰۰ هزار واحد مسکونی در کل کشور آماده ساخت است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: یک میلیون زمین نیز آماده شده است و این به غیر از بخش روستایی است. در روستاها نیز ۱۶۰ هزار نفر با کد ملی به بنیاد مسکن معرفی شده‌اند که کار ساخت واحدهای مسکونی برای این تعداد نیز در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: تامین ۴ میلیون زمین واحد مسکونی تا چند ماه آینده کار سختی نیست. همه کارکنان در وزارت راه و شهرسازی به طور جهادی کار می‌کنند و این تعداد زمین تامین خواهد شد.

رستم قاسمی گفت: صندوق ملی مسکن نیز که تاسیس شده و از سال آینده به آن منابع خوبی تزریق خواهد شد، به پیشبرد طرح نهضت ملی مسکن کمک خواهد کرد.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها