|
کدخبر: 186952

کادر پرواز کاملا واکسینه شدند‌ + جزئیات

سخنگوی سازمان هواپیمایی از واکسینه شدن کادر پروازی ایرلاین های داخلی خبر داد و گفت: خلبان ها به دلیل حضور در سیمیلاتور (شبیه ساز پروازی) الزام در واکسینه شدن داشتند.

محمد ذیبخش در گفت وگویی درباره واکسینه شدن کادر پروازی ایرلاین‌ها داخلی اظهار داشت: خلبان‌ها به دلیل حضور در سیمیلاتور (شبیه ساز پروازی) الزام در واکسینه شدن داشتند و باید در اولویت قرار می‌گرفتند، در غیر این صورت امکان پرواز نداشتند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای مهمانداران هم واکسن تامین شده، گفت: برای مهمانداران هم واکسن تامین شده و کادر پروازی فارغ از گروه سنی در حال واکسیناسیون هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه تمام اقدامات برای واکسینه شدن کادر پرواز از طریق انجمن شرکت‌های هواپیمایی پیگری و انجام شده است، ادامه داد: البته سازمان هواپیمایی هم مکاتباتی با وزارت بهداشت داشت و وزارت بهداشت هم با این موضوع مخالفتی نکرد اما انجمن به صورت صنفی وارد شد و با انسجامی که داشتند توانستند واکسن کرونا را دریافت کنند.

وی افزود: هنوز وزارت بهداشت پاسخی به مکاتبات سازمان هواپیمایی نداده است و بحث واکیسنه شدن عوامل پرواز از طریق انجمن و مدیران ایرلاین‌ها دنبال و اجرا شد. البته وزارت بهداشت به سازمان هواپیمایی در این باره قول مساعد داده است.

ذیبخش تاکید کرد: به طور قطع شیوع ویروس کرونا تبعات بسیار زیادی در صنعت هوایی داشته و انتقال این ویروس بین کادر پروازی در تمام برنامه‌های پروازی خلل ایجاد می‌کند.   

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: معتقدم تمام عوامل حمل و نقل عمومی باید در اولویت واکسیناسیون قرار بگیرند انسجام صنفی شرکت‌های هواپیمایی قوی بود و توانستند برای کادر پرواز واکسن تامین کنند و این امکان باید برای سایر عوامل حمل و نقل عمومی هم ایجاد شود چراکه انها هم در خط مقدم در ارتباط با آحاد مردم هستند. 

منبع: ایلنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...