|

بخوانید :

کدخبر: 130927

بازار مسکن در کما!

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران با اشاره به کاهش یک درصدی خرید و فروش ملک در پایتخت نسبت به ماه قبل گفت: به دلیل نوسان قیمت ها متقاضیان توان خرید ندارند و وضعیت کسادی در بازار مسکن حاکم است.

مصطفی قلی خسروی اظهار کرد: در مهرماه سال جاری ۶۴ هزار و ۴۴۷ فقره خرید و فروش ملک در کشور انجام شده که نسبت به ماه قبل دو درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۷۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی افزود: در شهر تهران نیز در مهرماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۹۸۴۰ قرارداد خرید و فروش ملک به امضا رسیده که از کاهش یک درصد نسبت به شهریور امسال و افزایش ۱۲۹ درصد نسبت به مهر ماه پارسال حکایت دارد.

خسروی درباره آمار بازار اجاره هم گفت: در مهرماه ۱۳۹۹ بالغ بر ۱۴۷ هزار و ۱۵۳ اجاره نامه در کل کشور به امضا رسیده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۰.۲ درصد و ۲۰۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران همچنین با اشاره به آمار قراردادهای اجاره در پایتخت تصریح کرد: مهر ماه امسال ۱۸ هزار و ۴۳۶ اجاره نامه در شهر تهران به امضا رسید که نسبت به شهریور سال جاری ۲۶ درصد کاهش و نسبت به مهر ماه سال گذشته ۳۸ درصد افزایش داشته است.

خسروی با بیان اینکه آمار ها نشان می دهد معاملات مسکن در مهر ماه تفاوت چندانی با شهریورماه نداشته و به نوعی درجا زده است گفت: به دلیل نوسانات قیمت مسکن ناشی از تاثیر بازارهای موازی، متقاضیان توان خرید ندارند که این مسئله تاثیر منفی بر معاملات‌ گذاشته است.

وی بخش مسکن را پیشران دیگر حوزه‌های اقتصادی دانست و گفت: برای ایجاد تحرک در سطح اقتصاد کلان باید به بازار مسکن و حوزه ساخت و ساز توجه شود؛ زیرا این بخش ظرفیت بالایی در اشتغال کشور دارد و از سوی دیگر با مسئله خانه دار شدن مردم در ارتباط است. بنابراین نباید شرایطی ایجاد کنیم که بازار مسکن به سمت رکود برود.

منبع: ايسنا
  • ناشناس ارسالی در

    ا زمانی این صنف دلالان که باعث بدبختی م ردم .. شدند منحل نکنید ایران روی خوش نمی بینند فوقش شما ۲۰۰۰ هزار نفر را بیکار م ی کنید .۸۰ میلیون را نجات می دهید ...چه دلالی مسکن چه دلالی خودرو چه دلالی مواد غذایی..وووووووو.شما به خدا این... کار را بکنید بس کنید نان مفت خوری بدون زحمت .ب س است..به زحمت مردم احترام بگذارید...تا زمانی تکلیف.این بنگاه داران رامعلوم نکنی د.......تا به عقل و شعور مردم احترام قائ ل نشوید روی خوش نمی بینید امروز با وجود اینترنت احتیاجی به این صنف نیست ...قدیم. که مردم مجبور بودند به این بنگاه ها مراج عه کنند و خانه یا وارد یا مواد غذایی تهی ه کنند .الان فقط باید خانه یا خودرو. ویا وووودر اینترنت ارائه بدهند کار شناس آن محصول قیمت بگذارد .بعد معامله در دفاتر اصلی دولت ا از این همه بلوا وبلشوی جلوگی ری شود .قیمت مسکن و خود را تعیین کنند.. .تنها راه فروش این همه خانه های خالی ... برای املاکی تعیین کنید .که از فروش هر خا نه فقط یک میلیون دریافت.کنندنه در صد ..ب بنید تمام خانه در هرروز به خاطر درامد بی شتر..تمام بفروش می رسد..و خودشان کم کم می ب بندند

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...