|
کدخبر: 195132

افزایش احتمالی نرخ خودرو در بازار

این روزها افزایش نرخ ارز و اخبار سیاسی و برخی مسائل دیگر بر روی بازار خودرو تاثیرگذار بود و شاهد افزایش نرخ خودروها در بازار بوده‌ایم که میتوان گفت بعد از انتخابات امریکا و امید به برجام تا حدودی قیمتها کاهش یافت.

این روزها افزایش نرخ ارز و اخبار سیاسی و برخی مسائل دیگر بر روی بازار خودرو تاثیرگذار بود و شاهد افزایش نرخ خودروها در بازار بوده‌ایم که میتوان گفت بعد از انتخابات امریکا و امید به برجام تا حدودی قیمتها کاهش یافت اما در هفته‌های اخیر و با توجه به عدم دستیابی به توافق و تاثیر آن روی بازار ارز، خودرو نیز سیر صعودی گرفت و بسیاری از خریداران از ترس افزایش قیمتها سریعا دست به کار شده و از هر طریق چه نقدی و یا اقساطی خودرو میخرند.

اما فارق از بحث مسائل سیاسی که قطعا تاثیرگذارترین عامل بر روی نرخ خودرو است و هیچ چشم‌اندازی دیده نمیشود و این گمان برای خریداران وجود دارد که اینبار شاید بر خلاف انتظار آنها افزایش نرخ در راه می‌باشد.

اما از سوی دیگر شنیده می‌شود که مشکلات حمل‌ونقل دریایی و زمینی، در انتقال کالا باعث افزایش چند باره قیمتهای حمل‌ونقل شده که این خود قطعا بر روی نرخ خودرو تاثیرگذار خواهد بود.

با شیوع کرونا نوع دلتا در کشورهای گوناگون و علی الخصوص شرق آسیا دوباره تولید تراشه‌ها به علت تعطیلی کارخانجات با مشکل روبه‌رو شده و هم اکنون کشورهای ژاپن و آلمان با مشکل جدی روبه‌رو هستند و این مشکل در حال سرایت به کشور چین به عنوان بزرگترین صادر‌کننده خودرو نیز می‌باشد. تعطیلی بسیاری کارخانجات در شرق آسیا به زنجیره تامیین نیز صدمه زده و بسیاری از بزرگترین تولید کننده‌ها ی جهان چون تویوتا نیز با مشکل تولید و توقف روبه‌رو شده‌اند و این خود بر نرخ جهانی خودرو نیز تاثیرگذار خواهد بود و سبب افزایش آن می‌شود که قطعا بر بازار ایران نیز تاثیرگذار خواهد بود

بازار خودرو کشور بعد از طی یک دوره رکود دوباره شاهد افزایش تقاضا برای مشتریانی است که با کوچکترین اتفاقی از ترس و تجربه تلخ سال‌های گذشته سریعا به سمت بازار هجوم می‌آورند.

 

 

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...