|
کدخبر: 177410

سدان معروف تویوتا تبدیل به کراس اوور می‌ شود + تصاویر

تویوتا به دنبال گسترش نسخه کرولا با نسخه کراس اوور جدید موسوم به کرولا کراس است.

خودرو سدان معروف تویوتا تبدیل به کراس اوور می‌ شود + تصاویر

تویوتا کرولا کراس ۲۰۲۲ آخرین موردی است که به مجموعه SUV تویوتا اضافه شده است. این خودرو بین C-HR و RAV۴ جای می‌گیرد و در بخش SUV تحت کامپکت رقابت خواهد کرد.

انتظار داریم قیمت آن از حدود ۲۴ هزار دلار شروع شود و تا بیش از ۳۰ هزار دلار باشد. این مدل اولین بار سال گذشته برای بازار‌های جهانی نشان داده شد و امسال به عنوان مدل ۲۰۲۲ به ایالات متحده راه خواهد یافت. با بدنه‌ای بلندتر از سدان کرولا و هاچ بک، سیستم چهار چرخ متحرک اختیاری و روکش پلاستیکی بدنه مشکی، با تمام نیاز‌های اساسی بخش SUV ساب کامپکت که در آن رقابت خواهد کرد، متناسب است، اما هیچ چیز جدیدی مانند پیشرانه هیبریدی یا یک سبک طراحی جدید را ارائه نمی‌دهد.

در مقایسه با دیگر SUV ساب کامپکت تویوتا، C-HR، کرولا کراس ظاهری کاملاً معمولی‌تر دارد. همچنین با فضای بیشتری برای صندلی‌های عقب و چند فوت مکعب فضای اضافی، طولانی‌تر، گسترده‌تر و بلندتر است. اما هنوز هم به طور قابل توجهی کوچکتر از RAV۴ است و باید بسیار ارزان‌تر هم باشد.

۲۰۲۲ تویوتا کرولا کراس اسلاید بین C-HR و RAV۴

پیش بینی شده است که قیمت شروع شده در حدود ۲۴ هزار دلار برای یک L چرخ محرک جلو، با نسخه‌های بارگذاری شده AWD که بالاتر از $ ۳۰ هزار باشد. موتور استاندارد همان موتور به روزرسانی شده سدان کرولا، چهار خط ۲.۰ لیتری با قدرت ۱۶۹ اسب بخار و گشتاور ۱۵۰ پوند فوت است.

تویوتا-کرولا-کراس

۲۰۲۲ تویوتا کرولا کراس اسلاید بین C-HR و RAV۴

CVT اتوماتیک تنها انتخاب گیربکس است و درایو چرخ جلو به صورت استاندارد با چهار چرخ اختیاری در دسترس است. در داخل، کراس اوور با طراحی داشبورد مشابه و صفحه نمایش سرگرمی به سبک تبلت، کاملاً شبیه به مدل ثابت سدان خود است.

۲۰۲۲ تویوتا کرولا کراس اسلاید بین C-HR و RAV۴

کرولا کراس یک پنج نفره با صندلی‌های عقب تاشو ۶۰/۴۰ است. مسافران از دریچه‌های استاندارد هوا و درگاه‌های USB اختیاری بهره مند می‌شوند و همچنین یک درب آسانسور نیز اختیاری است. تویوتا دقیقاً در مورد زمان فروش کرولا کراس نگفته است، اما انتظار داریم تا پایان سال به نمایندگی‌های نمایندگی ایالات متحده برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...