|
کدخبر: 175552

این خودرو ۶۴۴ میلیارد تومان قیمت دارد! + تصاویر

در زمانی که در بریتانیا درشکه‌های اسبی بیشتر از خودروها بودند، رولزرویس در صنعت اتاق‌سازی پادشاهی می‌کرد؛ اما طی سال‌های اخیر، غیر از مدل حیرت‌انگیز سوئیپ‌تیل سال ۲۰۱۷، محصول تک ساختی از این شرکت ندیده‌ایم.

خودرو این خودرو ۶۴۴ میلیارد تومان قیمت دارد! + تصاویر

به‌تازگی اما رولزرویس اعلام کرده که دوباره به عرصه اتاق‌سازی بازخواهد گشت و حالا اولین پروژه جدید این بخش سفارشی را معرفی کرده است. این خودرو یک کانورتیبل چشمگیر بنام بُوت تیل (Boat Tail) یا دُم قایقی است.

رولزرویس-بوت-تیل۲

بُوت تیل ۲۸ میلیون دلار قیمت دارد (معادل تقریبا ۶۴۴ میلیارد تومان) و رسماً گران‌ترین خودروی دنیا محسوب می‌شود. این قیمت عجیب باعث می‌شود رولزرویس سوئیپ‌تیل که با قیمت ۱۲.۸ میلیون دلار تا پیش‌ازاین گران‌ترین خودروی دنیا بود، ارزان به نظر برسد. از بُوت تیل سه دستگاه ساخته شده که هرکدام از لحاظ تزئینات و متریال کاملاً مطابق با خواست مالک هستند و رولزرویس اطمینان داده است که تعداد بیشتری از آن تولید نخواهد کرد. خودرویی که در این تصاویر می‌بینید، اولین نمونه از این سه دستگاه است که توسط یک خریدار فوق‌العاده ثروتمند سفارش داده شده است. دو خریدار دیگر اما خواسته‌اند ناشناس بمانند.

رولزرویس-بوت-تیل۳

بُوت تیل همان‌طور که از نامش مشخص است، با الهام از دریا و قایق طراحی شده است. زیر پانل‌های بدنه آلومینیومی دست‌ساز این خودرو، نسخه از همان پلت‌فرم «معماری لوکس» رولزرویس قرار گرفته که در فانتوم به کار رفته است اما همه پانل‌های بدنه جدید هستند و طول خودرو به ۵,۸۰۰ میلی‌متر رسیده است. چراغ‌های جلوی بسیار باریک و چراغ‌های عقب حتی باریک‌تر که در دُمی قایق مانند جای گرفته‌اند ازجمله ویژگی‌های ظاهری این رولزرویس خاص هستند.

رولزرویس-بوت-تیل۴

ویژگی منحصربه‌فرد بُوت تیل اما بخش عقبی باز شونده آن است. در این قسمت، دو در با لولای مرکزی تعبیه شده که مثل بال‌های پروانه باز شده و چیزی که رولزرویس آن‌را «مجموعه میزبانی» می‌نامد را آشکار می‌سازد. داخل این قسمت دو یخچال و یک سرویس کارد و چنگال و ظروف اختصاصی ساخت کریستوفل قرار گرفته است. وقتی درهای این قسمت باز می‌شود، برای دسترسی آسان‌تر، دو قسمت مجموعه میزبانی بالاتر آمده و تا ۱۵ درجه کج می‌شوند. تکمیل‌کننده اشیاء این قسمت هم یک جفت صندلی تاشوی فیبر کربنی و یک چتر هستند.

بُوت تیل سقف ثابت کاناپی مانندی دارد که می‌توان آن‌را از جای خود برداشت تا خودرو به یک روباز لذت‌بخش تبدیل شود؛ اما برای زمانی که این سقف در خانه گذاشته شده و هوا بارانی می‌شود، رولزرویس یک روکش موقت را در نظر گرفته که از خیس شدن صندلی‌ها جلوگیری می‌کند. زیر کاپوت کشیده بُوت تیل هم همان نیروگاه ۶.۷۵ لیتری V12 توئین توربوی فانتوم قرار گرفته که ۵۷۰ اسب بخار قدرت تولید می‌کند.

منبع: پدال
 • ناشناس ارسالی در

  ببخشیدا این اتومبیل بجات توی صف نانوایی هم وامیسته یا بجات میگوزه؟؟؟!!!

  • ناشناس ارسالی در

   مجبوری اظهار نظر کنی؟ مودب باش. شان گستر ش با انتشار اینگونه نظرات روشنه.

 • محمد ارسالی در

  حیف نیست ششصدو پنجاه میلیارد تومن بدی به این ماشین

 • ناشناس ارسالی در

  گوزو

 • محمد ارسالی در

  پراید خودمان از این قیمتش بیشتر است البته قیمت پراید یه مقدار به خاطر کم کردن آپشن مخصوصا ضربه گیر نواری کنار درب افت کرده است

 • محمد قرمز ارسالی در

  قیمت پراید ما از این ماشین بالاتر است البته تا الان به خاطر حذف یک آپشن خیلی ضروری که همان ضربه گیر فانتزی کنار درب ، قیمت آن تا حدودی افت پیدا کرده است

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...