|
کدخبر: 147644

معرفی جیپ گرند چروکی L ۲۰۲۱ + عکس

فاصله بین دو محور گرند چروکی L معادل ۳۰۹۱.۲ میلی متر بوده و طول کلی خودرو نیز ۵۲۰۴.۵ میلی متر است. در پروفیل عقب هم چراغ‌های باریک نصب شده نکته برجسته طراحی این خودرو هستند.

خودرو معرفی جیپ گرند چروکی L ۲۰۲۱ + عکس

همانطور که انتظار داشتیم طراحی ظاهری جیپ گرند چروکی L تا حد زیادی نسبت به گرند چروکی معمولی متمایز است. به عنوان مثال طراحی پروفیل جلو این خودرو از گرند واگونییر مفهومی الگوبرداری شده و به چراغ‌های باریک افقی و جلوپنجره جدید با شش خط عمومی مزین شده است. بسته به تریم انتخابی، چراغ‌های LED روشنایی در روزی در قسمت پایینی این اسیووی نصب شده است.

با نگاه به به پروفیل جانبی، متوجه طول بیشتر این خودرو نسبت به گرند چروکی معمولی می‌شوید. فاصله بین دو محور گرند چروکی L معادل ۳۰۹۱.۲ میلی متر بوده و طول کلی خودرو نیز ۵۲۰۴.۵ میلی متر است. در پروفیل عقب هم چراغ‌های باریک نصب شده نکته برجسته طراحی این خودرو هستند.

1

طراحی کابین

طراحی داخل جیپ گرند چروکی L کاملا متمایز از گرند چروکی معمولی است. داشبوردی کاملا جدید برای این خودرو طراحی شده که یک نمایشگر ۸.۴ اینچی لمسی به صورت استاندارد برای سیستم سرگرمی نصب شده که به صورت آپشنال امکان نصب یک نمایشگر ۱۰.۱ اینچی هم در میان داشبورد وجود دارد که هر دو نمایشگر از رابط کاربری Uconnect ۵ جیپ بهره می‌برند و دارای اپل کار پلی و اندروید اتو بدون سیم هستند.

به صورت استاندارد این اسیووی به نمایشگر دیجیتالی ۱۰.۳ اینچی در پشت فرمان مجهز شده که اطلاعات مختلفی را به راننده نمایش می‌دهد که یکی از آنها تصاویر مخابره شده از سیستم نایت ویژن برای دید بهتر در شب است.

به لطف افزایش فاصله بین دو محور، فضای باری معادل ۴۸۴ لیتر پشت صندلی‌های ردیف سوم در دسترس است. در حالتی هم که صندلی‌های ردیف سوم خوابانده شوند فضای بار به ۱۳۱۲ لیتر و در صورت خواباندن صندلی‌های ردیف دوم فضای بار به ۲۴۰۰ لیتر افزایش می‌یابد.

2

نسخه‌های مختلف

جیپ گرند چروکی L در چهار نسخه مختلف عرضه می‌شود که نسخه پایه تریم لاردو بوده که دارای غربیلک فرمان چرم دوزی شده به صورت دستی، نمایشگر ۸.۴ اینچی لمسی مالتی مدیا و رینگ‌های ۱۸ اینچی است. نسخه بعدی مدل لیمیتد بوده که دارای تودوزی چرمی، صندلی‌های جلو گرمکن دار با قابلیت تنظیم در هشت جهت به صورت الکترونیکی، گرمکن صندلی‌های ردیف دوم، سیستم صوتی آلپاین با ۹ بلندگو، مه شکن و رینگ‌های ۲۰ اینچی است.

جیپ برای گرند چروکی L دو مدل اوورلند و سامیت هم در نظر گرفته است. مدل اول دارای رینگ‌های ۲۰ اینچی به صورت استاندارد، دیفرانسیل با محدود‌کننده الکترونیکی لغزش در عقب و پکیج آفرودی و سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک فعال با کمک سنگین است. نسخه سامیت که لوکس‌ترین مدل این خودرو محسوب شده، دارای سردکن و گرمکن صندلی‌های ردیف اول و دوم، حافظه و ماساژور صندلی‌های ردیف اول، سیستم صوتی Mclntosh با ۱۹ بلندگو، سیستم‌های کمک راننده فعال و نمایشگر ۱۰.۱ اینچی برای سیستم سرگرمی و اطلاع رسانی است.

مشخصات فنی جیپ گرند چروکی L

مشخصات فنی گرند چروکی L با نسخه معمولی یکسان است. نسخه پایه این اسیووی دارای پیشرانه پنتااستار ۳.۶ لیتری شش سیلندر با ۲۹۰ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتن متر گشتاور است. همچنین امکان نصب پیشرانه ۵.۷ لیتری Hemi با ۳۵۷ اسب بخار قدرت و ۵۳۰ نیوتن متر گشتاور نیز وجود دارد. جدا از اینکه کدام پیشرانه را مشتریان انتخاب می‌کنند، این اسیووی به صورت استاندارد به گیربکس هشت سرعته اتوماتیک مجهز شده است. نسخه استاندارد گرند چروکی L به صورت تک دیفرانسیل راهی بازار می‌شود و نسخه‌های مجهزتر دارای سیستم انتقال قدرت چهار چرخ محرک هستند.

یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی این خودرو سیستم تعلیق Quadra-Lift بادی تطبیق پذیر بوده که در حالت استاندارد فاصله این اسیووی را از سطح زمین روی ۲۱۱ میلیمتر تنظیم می‌کند؛ زمانی که خودرو روی حالت آفرود ۱ قرار داده شود ارتفاع گرند چروکی L نسبت به حالت استاندارد ۴۰.۷ میلی متر افزایش می‌یابد و در صورت انتخاب حالت آفرود ۲ ارتفاع سیستم تعلیق ۶۱ میلی متر دیگر نیز افزایش می‌یابد. همچنین یک مد آیرودینامیک نیز برای این خودرو طراحی شده که با انتخاب آن ارتفاع خودرو ۲۱ میلی متر نسبت به حالت استاندارد کاهش می‌یابد.

تجهیزات ایمنی

سیستم‌های ایمنی بسیار خوبی به صورت استاندارد برای گرند چروکی L در نظر گرفته شده که شامل سیستم ترمز اضطراری خودکار، تشخیص ترافیک در عقب، کروز کنترل تطبیقی با قابلیت حرکت و توقف مجدد، هشدار تغییر خطوط و کمکی تثبیت خطوط حرکت و برخی دیگر هستند. همچنین پکیج کمکی راننده Active Driving Assist برای مدل سامیت این خودرو به صورت استاندارد نصب می‌شود که برای سایر مدل‌ها به صورت سفارشی قابل نصب است؛ این پکیج شامل تجهیزاتی مانند حرکت در مرکز خطوط و همچنین رانندگی بدون نیاز به گرفتن فرمان است.

جیپ هنوز مطلبی در خصوص نرخ گرند چروکی L ۲۰۲۱ اعلام نکرده؛ ولی با نزدیک شدن به زمان عرضه جزییات بیشتری از این اسیووی مجلل لوکس و جذاب منتشر خواهد شد.

منبع: خودرونویس

ارسال نظر