|
کدخبر: 127300

ماجرای آگهی خودروهای دوج آمریکایی چیست؟

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو می‌گوید: خودرو دوج امریکایی از قبل ثبت سفارش شده است. ممکن است که دوج‎‌ امریکایی به تعداد محدود در مناطق آزاد ترخیص شده باشد.

هرچند به دلیل ممنوعیت واردات، خودرو دوج (dodge) مدل دوج کرنت صفر کیلومتر با پلاک ملی در بازار پیدا نمی‌شود اما برای خرید و فروش خودروهای کارکرده این مدل خودرو، قیمت‌های بالای دو میلیارد تومان مشاهده می‌شود.

در برخی از آگهی‌های فروش خودروهای کارکرده دوج کرنت، فروشندگان مثلا برای دوج کرنت مدل ۲۰۱۴ پلاک ملی ۸۵ هزار کیلومتر رفته ۲.۸ میلیارد تومان قیمت اعلام می‌کنند. با این حال بیشتر مدل‌های وارداتی این خودرو در مناطق آزاد اجازه تردد دارند.

دبیر انجمن واردکنندگان درباره آزادسازی واردات دوج امریکایی در مناطق آزاد گفت: به دلیل ممنوعیت واردات خودرو دوج امریکایی دیگر ثبت سفارش نمی‌شود. در گذشته دو هزار خودرو در گمرکات مناطق آزاد دپو شده بود که به دلیل ممنوعیت ثبت سفارش دوج امریکایی اجازه ترخیص این خودروها در مناطق آزاد داده نشده بود.

مهدی دادفر افزود: دوج امریکایی وارد شده از قبل ثبت سفارش شده است. ممکن است دوج‎‌ امریکایی به تعداد محدود در مناطق آزاد ترخیص شده و تردد داشته باشد.

در عین حال یک کارشناس بازار خودرو هم درباره وضعیت ثبت سفارش دوج امریکایی به تجارت‌نیوز گفت: پیش از ممنوعیت سراسری واردات خودرو افراد در مناطق آزاد هر تعداد خودرو امریکایی از جمله دوج، کامارو، شورلت و … وارد کشور می‌کردند اما هیچ یک از این خودروها پلاک ملی ندارند.

فربد زاوه یادآور شد: با ممنوعیت واردات خودرو این نوع خودروهای امریکایی دیگر در مناطق آزاد هم همچون کیش، ارس و اروند وارد نمی‌شود. یعنی حدود چهار سال است که خودرو امریکایی جدید دیگری در مناطق آزاد وارد نمی‌شود.

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر