|
کدخبر: 108500

جزئیات پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه

مدیر کل دفتر برنامه ریزی بیمه مرکزی جزئیات شرایط پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه را تشریح کرد.

خودرو جزئیات پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه

عباسیان فر درخصوص جزئیات شرایط پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه گفت: این نوع پوشش بیمه‌ای برای وسایل نقلیه اختیاری است و در زمان خرید بیمه نامه می‌توانند از نماینده بیمه‌ای خود درخواست کنند که پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه برای آن‌ها انتخاب شود.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی بیمه مرکزی تاکید کرد در صورتی که رانندگان تمایل به دریافت این پوشش بیمه‌ای دارند می‌توانند آن را خریداری کنند.

وی افزود: افزایش ارزش بیمه تا سقف ۵۰ درصد بیمه بدنه اعم از جزئی و بیمه معادل ۲۵ درصد است به طوریکه یک خودرو به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان است و با مبلغ یک میلیون تومان بیمه بدنه شده است اگر ارزش این خودرو از ۲۰۰ میلیون به ۳۰۰ میلیون برسد قاعدتا باید برای این افزایش ارزش رقمی به بیمه‌ها پرداخت کنند، یعنی یک میلیون تومان به یک میلیون و ۵۰۰ تومان افزایش می‌یابد، اما بیمه‌ها تنها ۲۵ درصد از این افزایش ۵۰۰ هزار تومانی را از مشتریان دریافت می‌کنند.

عباسیان فر گفت: این بخشنامه از آذرماه سال ۹۸ اجرایی شده است به طوربکه زمان ابلاغ این بخشنامه بازار ارز و طلا به ثباتی رسیده بود و در نتیجه اقبال کمتری برای خرید این بیمه‌های تکمیلی مشهود بود.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی بیمه مرکزی با اشاره به نوسان این روز‌های بازار اظهار کرد: این نوسال مردم را به سمت خرید بیمه‌های تکمیلی سوق داده و می‌توان ادعا کرد استقبال مردم با توجه به اختیاری بودن این نوع بیمه از سال گذشته افزایش یافته است.

گفتی است چندی پیش بیمه مرکزی در بخشنامه جدیدی که برای شرکت‌های بیمه فرستاده بود شرایط پوشش تکمیلی افزایش ارزش وسیله نقلیه به دلیل نوسان قیمت در بیمه‌نامه بدنه خودرو را اعلام کرد که از امروز ۱۵ تیر اجرایی می شود.

 

منبع: میزان

ارسال نظر