|
کدخبر: 185943

پلمپ ‌باغ وحش غیر قانونی در شهریار

یک باغ در منطقه شهریار که به محل نگهداری غیرمجاز حیوانات وحشی و گرانقیمت تبدیل شده بود از سوی مأموران اداره حفاظت محیط زیست پلمپ شد.

شیدا اکار، رئیس اداره محیط زیست شهرستان شهریار در تشریح این خبر گفت: به‌دنبال کسب اطلاعاتی مبنی بر نگهداری غیر مجاز دو قلاده شیر و تعدادی پرنده در روستای« اسکمان» این شهرستان، کارشناسان این اداره به محل مربوطه اعزام  شدند و با هماهنگی مقام قضایی و همراهی نیروی انتظامی به داخل باغ ورود کردند.

در بازرسی از این مکان چند قطعه پرنده غیرمجاز از گونه طاووس کشف و ضبط شد و فرد متخلف پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی و رسیدگی به تخلف به مقامات قضایی معرفی شد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی بوقلمون نیز بدون اخذ مجوز قانونی در این مکان نگهداری می‌شد، تصریح کرد: دوقلاده شیر قبل از ورود محیط زیست به این محل از سوی متهم به صورت غیر مجاز به محل دیگری منتقل شده بودند که باتوجه به اظهارات متهم پرونده موضوع در حال پیگیری است.اکار با بیان اینکه شکار و قاچاق پرندگان موجب انقراض این گونه‌های ارزشمند و تخریب محیط زیست می‌شود گفت: برخی افراد سودجو اقدام به قاچاق گونه‌های وحشی می‌کنند که این بر خلاف قوانین زیست محیطی است.

تجارت گونه‌های وحشی جرم محسوب شده و محیط زیست با تمام توان با شکارچیان و مجرمان این حوزه بشدت برخورد خواهد کرد.

 

منبع: رکنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...