|
کدخبر: 176200

گوشی دزدان سنگ پران را بشناسید!

۲ مرد با شگردی جدید به زورگیری دست می زدند!

حوادث گوشی دزدان سنگ پران را بشناسید!

 

ماجرای دستگیری موتورسواران گوشی قاپ روز گذشته زمانی اتفاق افتاد که نیروهای گشت کلانتری سجاد با صدور دستوری ویژه از سوی سرهنگ احمد مجدی (رئیس کلانتری) طرح مبارزه با گوشی قاپی را به مرحله اجرا گذاشتند در حالی که ماموران گشت خیابان‌های محل تردد احتمالی سارقان موتورسوار را به قرق خود درآورده بودند ناگهان در ساعت ۳ بامداد به راکبان یک دستگاه موتورسیکلت هوندا مشکوک شدند که در آن ساعت بامداد در خیابان امامت ۲۲ پرسه می‌زدند. در همین هنگام نیروهای کارآزموده بی‌درنگ موتورسواران را به محاصره درآوردند و آنها را دستگیر کردند. در بازرسی بدنی از دو جوان ۲۰ و ۲۱ ساله که محمد و حمید نام دارند در حالی ۴ دستگاه گوشی تلفن همراه کشف شد که بررسی‌ها نشان داد پلاک موتورسیکلت نیز برای گمراه کردن پلیس، مخدوش شده است. با انتقال متهمان به کلانتری، بازجویی‌های تخصصی از آنان در دایره تجسس آغاز شد. در همین حال با راهنمایی‌های رئیس کلانتری، افسران تجسس موارد گوشی قاپی در ۲۴ ساعت گذشته را از مرکز پیام استعلام کردند که بلافاصله با تماس پلیس، تعدادی از شاکیان به کلانتری مراجعه و سارقان زورگیر را شناسایی کردند که در خیابان‌های بولوار امامت طعمه دزدان گوشی قاپ شده بودند.

در حالی که تحقیقات و بازجویی از متهمان ادامه داشت مال باخته دیگری با حضور در کلانتری با شناسایی هر دو متهم دستگیر شده، ادعا کرد ترک نشین موتورسیکلت با سنگ به سرش ضربه زده و راکب نیز با موتورسیکلت به سمت وی حمله ور شده است و گوشی او را به زور گرفته اند!

شایان ذکر است، هر دو متهم که با مشاهده مال باختگان، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند اتهام زورگیری و سرقت را پذیرفتند که بررسی‌های بیشتر در این باره با صدور دستورات محرمانه‌ای از سوی قاضی دکتر اسماعیل رحمانی (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) برای ریشه یابی جرایم آنان همچنان ادامه دارد.

نیروهای گشت کلانتری سجاد مشهد دو سارقی را دستگیر کردند که با یک دستگاه خودرو ال ۹۰ پلاک مخدوش از داخل خودروهای پارک شده در حاشیه خیابان‌ها سرقت می‌کردند. دستگیری دزدان قطعات و محتویات خودروها هنگامی آغاز شد که هفتم خرداد ماموران گشت متوجه به صدادرآمدن آژیر دزدگیر یک دستگاه پژو ۲۰۶ در خیابان بزرگمهر شدند و بلافاصله به طرف خودروی مذکور حرکت کردند. آنان فردی را دیدند که هراسان از خودرو بیرون آمد و پا به فرار گذاشت.در همین حال نیروهای انتظامی در یک حرکت دفاع شخصی، سارق مذکور را زمین گیر کردند و حلقه‌های قانون را بر دستان وی گره زدند. در این لحظه ناگهان یک دستگاه خودرو ال ۹۰ مقابل پژو ۲۰۶ ظاهر شد تا همدستش را از صحنه حادثه فراری دهد اما نیروهای گشت انتظامی، راننده ال ۹۰ را نیز در حالی به دام انداختند که دو شماره از پلاک خودروی مذکور مخدوش شده بود. در بازرسی بدنی از سارق دستگیر شده، سیم چین، فلش، پنل پخش مربوط به خودرو ۲۰۶ و یک دستگاه شارژ گوشی کشف شد. همچنین ماموران در بازرسی از داخل خودرو ال ۹۰ دو عدد باتری اتمی، موتور کولر خودرو، تعدادی آچار آلات و... پیدا کردند که بررسی‌ها نشان داد متهمان به خودروهای پارک شده در بولوار ارشاد مشهد دستبرد زده‌اند و سپس دامنه سرقت‌های خود را به محدوده بولوار سجاد کشانده‌اند که این بار با هوشیاری نیروهای گشت نتوانستند از چنگ قانون بگریزند.

با هدایت دو سارق ۳۶ و ۴۰ ساله به کلانتری، بررسی‌های بیشتر توسط نیروهای زبده تجسس ادامه یافت و مشخص شد که یکی از سارقان دارای ۲۰ فقره سابقه کیفری است و به مواد مخدر صنعتی اعتیاد دارد. او به همراه راننده ال ۹۰ که او نیز سابقه کیفری دارد با تغییر دستی شماره پلاک ال ۹۰ به سرقت از داخل خودروهای پارک شده اقدام می‌کنند. همچنین بررسی شگرد متهمان بیانگر آن بود که سارقان با کج کردن در خودرو ۲۰۶ در بولوار ارشاد به اموال درون خودرو دستبرد زده‌اند. شایان ذکر است: هر دو متهم با صدور دستور قضایی روانه زندان شدند تا تحقیقات بیشتری درباره سرقت‌های احتمالی دیگر آنان صورت گیرد.

 

منبع: خراسان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...