|
کدخبر: 168677

کرکس موتورسوار در انتظار اعدام

قضات دیوان عالی کشور بر حکم «اعدام» جوان معروف به «کرکس موتور سوار» مهر تایید زدند و به این ترتیب یک متجاوز به عنف دیگر به زودی مجازات خواهد شد.

جوان ۳۱ ساله معروف به «کرکس موتور سوار» که با تشکیل یک باند شش نفره به کودکان و نوجوانان تعرض می‌کرد در حالی با حکم قاطع دستگاه قضایی به اعدام محکوم شد که هنوز رسیدگی به بخش‌های دیگری از جرایم اعضای این باند مخوف همچنان ادامه دارد.

ماجرای «کرکس موتور سوار» در اواخر بهمن ۹۸ هنگامی لو رفت که یک زن تبعه خارجی در تماس با پلیس ۱۱۰ گفت: جوانی از بالای دیوار وارد حیاط منزلم شد و پسر ۹ ساله ام را با تهدید چاقو ربود! با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع و صدور دستوری ویژه از سوی قاضی «اسماعیل عندلیب» (معاون دادستان ) عملیات گسترده‌ای از سوی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی برای ردیابی پسر بچه مذکور آغاز شد.

بررسی‌های تخصصی کارآگاهان نشان می‌داد که جوان موتورسواری در حاشیه شهر باند مخوفی را برای آزار و اذیت کودکان و نوجوانان تشکیل داده است و کودکان را پس از تعرض در خیابان‌های اطراف رها می‌کند. این در حالی بود که کودکان به دلیل ترس و وحشت ناشی از آدم ربایی نمی‌توانستند مشخصاتی از عاملان آدم ربایی به پلیس ارائه دهند.

به همین دلیل شیوه‌های ردزنی اعضای این باند با راهنمایی‌های قاضی عندلیب و استفاده از تجربیات پلیسی، تغییر کرد تا این که سرنخ هایی از لانه «کرکس موتور سوار» در اطراف کوره‌های آجرپزی به‌دست آمد. به گزارش خراسان، کارآگاهان اداره جنایی آگاهی در یک عملیات هماهنگ و منسجم موفق شدند با ورود به مخفیگاه «کرکس موتور سوار» شش عضو این باند را در حالی دستگیر کنند که کودک ۹ ساله را مجبور به نوشیدن مشروبات الکلی کرده بودند! این کودک زمانی که در کنار پلیس آرام گرفت پرده از اعمال وحشیانه این باند برداشت و گریه کنان از ماجرای تعرض با تهدید چاقو سخن گفت.

دختر ۱۵ ساله در چنگ کرکس موتور سوار

 در حالی که تحقیقات و بازجویی‌های گسترده از سرکرده این باند مخوف ادامه داشت و خبر دستگیری وی در روزنامه خراسان به چاپ رسید ناگهان شاکیان زیادی به پلیس آگاهی مراجعه کردند. اما در این میان گریه‌های دردناک دختر ۱۵ سال‌های که توسط «کرکس موتور سوار» مورد تجاوز قرار گرفته بود، دل‌ها را تکان داد و مسیر بازجویی‌ها تغییر کرد.

بررسی‌های پلیس بیانگر آن بود که «قاسم –ب» (جوان ۳۱ ساله) دارای سابقه کیفری به اتهام انجام اعمال خلاف عفت است و پرونده‌های مفتوح دیگری نیز در دستگاه قضایی دارد و دختر ۱۵ ساله را هم مورد تعرض قرار داده است. این دختر نوجوان که از دیدن «کرکس موتور سوار» برای لحظاتی دچار شوک شده بود به کارآگاهان گفت: او گوشی تلفن مرا ربود و سپس به بهانه بازگرداندن گوشی به همراه دوستانش و با تهدید چاقو مرا سوار موتورسیکلت کرد و به مزرعه گوجه و خیار در اطراف شهر برد.

وقتی فهمیدم آنها چه قصد شومی دارند به گریه افتادم، التماس کردم، جیغ می‌کشیدم که مرا رها کنند ولی هیچ کدام به من رحم نکردند و مرا کتک می‌زدند آنها از عصر همان روز تا بامداد روز بعد به من تعرض کردند به گونه‌ای که...

به دنبال اظهارات دختر نوجوان و شکایت حدود ۱۳ نفر از کودکانی که در دام باند «کرکس موتور سوار» گرفتار شده بودند، قاضی غلامعلی صادقی (رئیس کلانتری ) وارد عمل شد و دستورات ویژه‌ای را برای پیگیری جدی این پرونده صادر کرد.

در پی این دستور محرمانه، بلافاصله تحقیقات به صورت شبانه روزی ادامه یافت و بخشی از پرونده مذکور (اتهام تجاوز به عنف) به طور مستقیم به دادگاه کیفری یک ارسال شد و با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرا، در شعبه ششم دادگاه و به ریاست قاضی جواد شاکری مورد رسیدگی قرار گرفت و بخش دیگر این پرونده با عناوین اتهامی آدم ربایی، سرقت و... در شعبه ۴۱۱ دادسرای عمومی و انقلاب زیر ذره بین قضاوت رفت.

با تشکیل جلسات دادگاه قاسم- ب (متهم ردیف اول) که قصد داشت با داستان سرایی‌های متناقض، از عمق جرایم وحشتناک خود را بیرون بکشد و موضوع را به بیراهه بکشاند در برابر سوالات تخصصی و فنی قضات با تجربه دادگاه چنان حیرت زده ماند که جز «سکوت» راه گریزی پیدا نکرد.  با پایان جلسات محاکمه که در حضور وکیل مدافع متهم انجام گرفته بود، قضات دادگاه به شور نشستند و به اتفاق آرا، «قاسم-ب» (کرکس موتور سوار) را به اتهام تجاوز به دختر ۱۵ ساله به اعدام محکوم کردند.

در این رای که به امضای قضات جواد شاکری و هادی دنیادیده، رسیده بود قاطعیت دستگاه قضایی در برخورد با جرایم خاص و خلاف عفت عمومی رخ نمایی می‌کرد اما در عین حال حکم صادر شده قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور بود که در نهایت نیز پرونده مذکور به دلیل اعتراض متهم و وکیل مدافع در شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور مورد بررسی دقیق قرار گرفت.

قضات زبده دیوان عالی نیز پس از بررسی همه جوانب پرونده در حالی مهر تایید به حکم اعدام زدند که معتقد بودند وقتی دختری در دام سه جوان مست بیفتد و با چاقو تهدید شود، چاره‌ای جز تسلیم در برابر خواست متجاوز را نخواهد داشت.

بنابراین با قاطعیت یافتن حکم صادر شده از سوی شعبه ششم دادگاه کیفری یک پرونده مذکور برای اجرای حکم به دادسرای عمومی و انقلاب بازگشت و «کرکس موتور سوار» به زودی پای چوبه دار قرار می‌گیرد.

 

منبع: خراسان

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...