کدخبر: 89208

تحویل روزانه ۱۳۰تن الکل به کارخانه‌های شوینده

رئیس انجمن تولید‌کنندگان محصولات شوینده گفت: در جلسه وزارت صنعت، سازمان غذا و دارو و تولیدکنندگان محصولات شوینده مصوب شد، از فردا روزانه ۱۳۰ تن الکل برای تولید مواد ضد عفونی‌کننده به کارخانه‌ها تحویل داده شود.

گسترش‌نیوز: بختیار علم‌بیگی با تشریح جزییات جلسه مدیران وزارت صنعت، سازمان غذا و دارو تولیدکنندگان محصولات شوینده اظهارکرد: در این جلسه مصوب شد، روزانه ۱۳۰ هزار لیتر (۱۳۰ تن) الکل برای تولید محصولات شوینده از طریق انجمن تولیدکنندگان محصولات شوینده به ۲۲ واحد زیرمجموعه این انجمن تحویل داده شود تا برای تولید محصولات ضد عفونی‌کننده دست و سطوح مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این میزان الکل از محل الکل دپو شده تامین می‌شود، افزود: این الکل از فردا بین کارخانه‌ها توزیع می‌شود و عرضه آن به مردم نیز از پس فردا آغاز خواهد شد.

به گفته رئیس انجمن تولید‌کنندگان محصولات شوینده، مواد ضد عفونی‌کننده تولیدی از این محل در داروخانه‌ها توزیع خواهد شد تا سازمان غذا و دارو و سازمان تعزیرات بتوانند بر توزیع آن نظارت داشته باشند.

وی ادامه داد: این اتفاق بعد از ۱۵ روز در حال عملیاتی شدن است، در حالی که اگر از همان ابتدای شیوع بیماری کرونا اجرایی می‌شد، حالا بازار از محصولات ضد عفونی‌کننده اشباع شده بود.

علم بیگی افزود: به این ترتیب روزانه ۱۳۰هزار لیتر الکل بابت تولید مواد ضد عفونی‌کننده مصرف خواهد شد که با احتساب اضافه شدن ۳۰ درصد این رقم به عنوان مواد افزودنی به محصول نهایی، می‌توان نیاز بازار را برطرف کرد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات شوینده با بیان اینکه فعلا محدودیتی در تامین الکل مورد نیاز کارخانه‌ها وجود ندارد، گفت: عمده تولید محصولات ضد عفونی‌کننده در استان تهران و البرز صورت خواهد گرفت، ولی محصول نهایی در کل کشور توزیع می‌شود.

منبع: فارس

ارسال نظر