|

بخوانید :

کدخبر: 273755

رشد چشمگیر صادرات از منطقه آزاد قشم + جزییات

رییس گمرک منطقه آزاد قشم از رشد بیش از ۱۵۰۰ درصدی این منطقه در قالب صادرات از محل تولید به خارج از کشور و صادرات مجدد تا پایان مردادماه خبر داد.

مختار گرشاسبی رییس گمرک منطقه آزاد قشم در مورد جهش صادراتی در پنج ماهه امسال محقق شد اظهار کرد: مجموع صادرات از منطقه آزاد قشم در قالب صادرات مجدد و صادرات از محل تولید به خارج از کشور در پنج ماهه ابتدای سال جاری معادل بیش از ۱۰۷ میلیون و ۳۱۷ هزار دلار بوده است.

وی با اشاره میزان صادرات صورت گرفته به خارج از کشور، ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه بیش از ۹۷ میلیون و ۴۲۸ هزار دلار صادرات از محل تولید به خارج از کشور انجام شده است.

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: میزان صادرات از محل تولید به خارج از کشور در این زمان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته معادل ۴۵۹ درصد رشد دارد.

به گفته گرشاسبی؛ تا پایان مردادماه امسال بیش از ۹ میلیون و ۸۸۸ هزار دلار صادرات مجدد در منطقه آزاد قشم صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: همچنین صادرات مجدد در منطقه آزاد قشم در پنج ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۰۷۲ درصد رشد را نشان می دهد.

رییس گمرک منطقه آزاد قشم خاطرنشان کرد: عمده محصولات تولیدی در واحدهای صنعتی قشم در این مدت به مقصد کشورهای هدف از جمله امارات متحده عربی، سومالی، پاکستان و برخی کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.

گرشاسبی بیان کرد: با اقدامات و برنامه ریزی صورت گرفته جهت تسهیل فرآیند صادرات، وعده جهش صادراتی و تراز تجاری مثبت در پنج ماهه ابتدایی امسال محقق شد.

وی در پایان گفت: با هدف گذاری صورت گرفته توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای مدیریت حوزه تجارت و تسهیل فرآیندهای صادرات، شاهد رشد و توسعه حوزه صادرات به منظور خلق ثروت و ارزش آفرینی اقتصادی در این قشم هستیم.

منبع: برنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...