|
کدخبر: 143004

آمار قربانیان کرونا در جهان طی ۲۴ ساعت گذشته (۹۹/۱۰/۰۱)

آمار جهانی مبتلایان به کرونا تاکنون به ۷۷ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۳۷۳ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۶۴۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

بنابر تازه‌ترین آمارها آمار جهانی مبتلایان به کرونا تاکنون به ۷۷ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۳۷۳ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۹۹ هزار و ۶۴۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است. همچنین تاکنون ۵۴ میلیون و ۸۹ هزار و ۶۸۰ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

امریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۸.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۳۲۴ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد. هند نیز با آمار بیش از ۱۰ میلیون مبتلا پس از امریکا در رتبه دوم قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل نیز بیش از ۷.۲ میلیون نفر اعلام شده است. همچنین درحال‌حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۶۸ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۶۷ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.

همچنین فرانسه بیش از ۶۰ هزار و ایران نیز بیش از ۵۳ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها نیز روسیه با بیش از ۵۰ هزار، اسپانیا با بیش از ۴۸ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۱ هزار و کلمبیا با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. امریکا: ۱۸ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۵۷۹ مبتلا، ۳۲۴ هزار و ۸۶۹ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۵۶ هزار و ۲۴۸ مبتلا، ۱۴۵ هزار و ۸۴۳ قربانی

۳. برزیل: ۷ میلیون و ۲۳۸ هزار و ۶۰۰ مبتلا، ۱۸۶ هزار و ۷۷۳ قربانی

۴. روسیه: ۲ میلیون و ۸۴۸ هزار و ۳۷۷ مبتلا، ۵۰ هزار و ۸۵۸ قربانی

۵. فرانسه: ۲ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۳۵۴ مبتلا، ۶۰ هزار و ۵۴۹ قربانی

۶. انگلیس: ۲ میلیون و ۴۰ هزار و ۱۴۷ مبتلا، ۶۷ هزار و ۴۰۱ قربانی

۷. ترکیه: ۲ میلیون و ۲۴ هزار و ۶۰۱ مبتلا، ۱۸ هزار و ۹۷ قربانی

۸. ایتالیا: یک میلیون و ۹۵۳ هزار و ۱۸۵ مبتلا، ۶۸ هزار و ۷۹۹ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۱۷ هزار و ۴۴۸ مبتلا، ۴۸ هزار و ۹۲۶ قربانی

۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۵۴۱ هزار و ۲۸۵ مبتلا، ۴۱ هزار و ۸۱۳ قربانی

براساس آمار فوق درحال‌حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از آمریکا، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، آلمان، کلمبیا، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

منبع: همشهری آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...