|
کدخبر: 142833

آمار فوتی‌های کرونا در جهان اعلام شد (۹۹/۰۹/۳۰)

آمار جهانیِ مبتلایان به کرونا تاکنون به ۷۶ میلیون و ۶۲۶ هزار و ۱۸۷ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۹۱ هزار و ۹۴۲ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

بین‌الملل آمار فوتی‌های کرونا در جهان اعلام شد (۹۹/۰۹/۳۰)

بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۵۳ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۲۰۲ نفر از مبتلایان به کرونا نیز بهبود یافته‌اند. روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کرونا که تاکنون در ۲۱۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

امریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۸ میلیون مبتلا و بیش از ۳۲۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشور‌های درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰ میلیون مبتلا پس از امریکا در رتبه دوم قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل نیز بیش از ۷.۲ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین درحال‌حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۶۸ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۶۷ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشور‌های اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۶۰ هزار و ایران نیز بیش از ۵۳ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشور‌ها نیز روسیه با بیش از ۵۰ هزار، اسپانیا با بیش از ۴۸ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۱ هزار و کلمبیا با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته، دیگر کشور‌هایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمار‌ها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. امریکا: ۱۸ میلیون و ۷۷ هزار و ۷۶۸ مبتلا، ۳۲۳ هزار و ۴۰۱ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۳۱ هزار و ۶۵۹ مبتلا، ۱۴۵ هزار و ۵۱۳ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۲۱۳ هزار و ۱۵۵ مبتلا، ۱۸۶ هزار و ۳۵۶ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۸۱۹ هزار و ۴۲۹ مبتلا، ۵۰ هزار و ۳۴۷ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۴۶۰ هزار و ۵۵۵ مبتلا، ۶۰ هزار و ۴۱۸ قربانی

۶. ترکیه: دو میلیون و ۴ هزار و ۲۸۵ مبتلا، ۱۷ هزار و ۸۵۱ قربانی

۷. انگلیس: دو میلیون و ۴ هزار و ۲۱۹ مبتلا، ۶۷ هزار و ۷۵ قربانی

۸. ایتالیا: یک میلیون و ۹۳۸ هزار و ۸۳ مبتلا، ۶۸ هزار و ۴۴۷ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۱۷ هزار و ۴۴۸ مبتلا، ۴۸ هزار و ۹۲۶ قربانی

۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۵۳۷ هزار و ۱۶۹ مبتلا، ۴۱ هزار و ۷۶۳ قربانی

براساس آمار فوق درحال‌حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده و پس از آمریکا، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشور‌های روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

منبع: عصر ۲۴

ارسال نظر