|
کدخبر: 135119

کامالا هریس: آنها سعی در نابودی پیروزی ما دارند

کامالا هریس معاون جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب امریکا با اشاره به شکایت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری فعلی امریکا نسبت به نتیجه انتخابات ۲۰۲۰، در صفحه توئیتر خود نوشت: ترامپ و جمهوریخواهان با شکایت‌های بی‌اساس به دنبال نابودی پیروزی قاطع ما هستند.

رئیس‌جمهوری کنونی امریکا که تنها دو ماه از ادامه ریاست جمهوری‌اش باقی مانده پس از شکست در انتخابات درمورد اشکالات شمارش آرا حرف‌هایی زده و اتهاماتی را راجع به تقلب در انتخابات بر زبان رانده است. این در حالی است که تلاشهای حقوقی و شکایات ترامپ راه به جایی نبرده و رسانه‌های امریکایی با اعلام کسب ۳۰۶ رای الکترال از سوی بایدن در مقابل ۲۳۲ رای الکترال ترامپ عملا مهر بطلان بر تلاش‌های کمپین ترامپ زده‌اند. علاوه بر این، در روزهای گذشته بسیاری از رهبران سیاسی جهان و حتی برخی از جمهوریخواهان، پیام‌های تبریک خود را برای بایدن ارسال کرده‌اند.

با این حال، دونالد ترامپ همچنان بر ادعای خود مبنی بر پیروزی در این انتخابات و وقوع تقلب‌های گسترده در جریان شمارش آرا اصرار دارد.

طرح چنین ادعاهایی از سوی دونالد ترامپ چندان عجیب نیست. او از ماه‌ها پیش حدودا از ماه آوریل/ فروردین در بیش از ۷۰ توئیت با طرح احتمال تقلب در رأی گیری پستی، در مورد این شیوه ابراز تردید کرده بود. ترامپ از همان زمان در حال طراحی سناریویی برای زیر سوال بردن نتایج انتخابات بود که بتواند در صورت شکست با ایجاد شکاف اجتماعی و آشوب شرایط را به نفع خود تغییر دهد.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...