|
کدخبر: 133376

ترامپ بعد از شکست انتخاباتی سخنرانی می‌کند؟

دستیاران رئیس‌جمهوری امریکا گفتند، او برنامه‌ای برای ایراد سخنرانی قبول شکست که تبدیل به یک سنت در انتخابات‌های گذشته این کشور شده نداشته و کمپین او قول داده به اجرای نزاع حقوقی خود در سراسر کشور ادامه دهد.

بین‌الملل ترامپ بعد از شکست انتخاباتی سخنرانی می‌کند؟

به نقل از نیویورک تایمز، کاروان خودروی حامل دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری امریکا در حالی روز شنبه وارد باشگاه ملی گلف ترامپ در حومه ویرجینیا شد که سازمان‌های خبری به چند روز انتظار پایان داده و اعلام کردند او ریاست جمهوری را به جو بایدن باخته است.

دستیارها با ترامپ تماس گرفتند تا به اطلاع او برسانند پیش‌بینی‌های آنها در چند روز گذشته به حقیقت پیوسته است: هر رسانه خبری مطرحی بایدن را به عنوان پیروز انتخابات اعلام کرده است. اما رئیس‌جمهوری امریکا که یک ساعت قبل از آن در توئیتر نوشته بود: "من با اختلاف زیاد در این انتخابات پیروز شدم" به گفته آنها، تعجبی نکرد. و او همچنین برنامه‌هایش را برای اجرای چالشهای حقوقی علیه نتایج انتخابات که طبق هشدار چند تن از مشاورانش، در بهترین حالت شانس کمی برای پیروزی خواهند داشت با بازی گلف تغییر نداد.

این دستیاران گفتند، ترامپ برنامه‌ای برای آن که به ایراد فوری آن نوع سخنرانی قبول شکستی که در انتخاباتهای گذشته تبدیل به یک سنت شده نداشته و کمپین او قول داده اجرای نزاع حقوقی در سراسر کشور را ادامه دهد. ترامپ در بیانیه‌ای که به رغم ادامه حضورش در زمین گلف منتشر شد گفت، بایدن تلاش می‌کند "به غلط ژست برنده بگیرد".

این رئیس‌جمهوری امریکا گفت: "حقیقت ساده این است که این انتخابات هنوز تا تمام شدن فاصله زیادی دارد. کمپین ما از روز دوشنبه شروع به پیگیری پرونده ما در دادگاه می‌کند تا اطمینان حاصل کند قوانین انتخابات کاملا اجرا شده‌اند و برنده برحق بر مصدر بنشیند."

مشاوران ترامپ عنوان کردند، این رئیس‌جمهوری از پذیرفتن اینکه شکست خورده سرباز زده و بر اتهام بی‌اساس خود مبنی براینکه دموکراتها انتخابات را دزیده‌اند اصرار دارد.

اما آنها معتقد نیستند که او به نحوی جلوی ورود بایدن به ریاست جمهوری را بگیرد و اگر او تا زمان ترک ریاست جمهوری سخنرانی رسمی قبول شکست را ایراد نکرده باشد، فشارها بر همپیمانان جمهوریخواهش، اعضای خانواده او و دوستانش افزایش می‌یابد تا او را متقاعد کنند که باید در برابر مسئله اجتناب ناپذیر تسلیم شده و اجازه دهد مردم امریکا بدانند که قضاوت آنها را می‌پذیرد.

حتی برخی از قدیمی‌ترین مشاوران ترامپ، همچون کریس کریستی، فرماندار سابق نیو جرسی علنا گفته‌اند، او نیاز به مدارک واقعی برای مطرح کردن ادعاهایی که درباره انتخابات مطرح کرده، دارد.

کرسیتی در ای.بی.سی نیوز گفت: این نوع مسئله تماما موجب التهاب آفرینی بدون اطلاع‌رسانی می‌شود و ما نمی‌توانیم اجازه به التهاب بدون اطلاع رسانی دهیم.

حالا که بایدن به عنوان پیروز اعلام شده، مشاوران کاخ سفید باید با این واقعیت روبه‌رو شوند که ترامپ در دو ماه و نیم آینده یک رئیس‌جمهوری در حال کناره‌گیری خواهد بود.

منبع: ايسنا

ارسال نظر