|
کدخبر: 132266

ترامپ بعد از تیر اندازی وین چه گفت؟

رئیس‌جمهور امریکا در پی تیراندازی وین با تلاش برای ربط دادن دین مبین اسلام با تروریسم، اعلام کرد این کشور در جنگ با «تروریست‌های افراطی اسلام‌گرا» ایفای نقش می‌کند.

بین‌الملل  ترامپ بعد از تیر اندازی وین چه گفت؟

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور امریکا در پی تیراندازی شب گذشته در وین با تلاش برای ربط دادن دین مبین اسلام با تروریسم، در توئیتی نوشت این کشور در جنگ با «تروریست‌های افراطی اسلام‌گرا» در کنار متحدانش می‌ایستد.

او در این پیام توئیتری نوشت: «بعد از یک اقدام شرورانه تروریستی در اروپا برای مردم وین دعا می‌کنیم. این حملات شیطانی علیه مردم بی‌گناه باید متوقف شود. امریکا در کنار اتریش، فرانسه و تمام اروپا در مبارزه با تروریست‌ها، از جمله تروریست‌های افراطی اسلام‌گرا ایستاده است.»

 او پیشتر حملات اخیر در فرانسه را توجیهی برای سیاست پیشین خود مبنی بر ممنوعیت سفر اتباع خاورمیانه به امریکا عنوان کرده بود.

پیش از این جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری امریکا نیز ضمن محکوم کردن این حادثه خواستار اتحاد در برابر نفرت و خشونت شد.

شب گذشته در یک حمله انتحاری به کنیسه یهودیان در وین اتریش، یک تروریست با کمربند انفجاری خود را منفجر کرد که یک نفر کشته و عده‌ای زخمی شدند.

گفته می‌شود که در این عملیات چند تروریست دیگر هم شرکت داشته‌اند و اکنون متواری هستند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر