|
کدخبر: 196680

بررسی تحرکات روزانه صندوق های ETF + جدول

در بورس امروز ۴۲۰میلیارد تومان دارا یکم و هزار و ۱۰۵میلیون تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله سه هزار و ۶۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۲۳۰میلیارد تومان بود.

بورس بررسی تحرکات روزانه صندوق های ETF + جدول

بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌ گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش بیش از هزار و ۱۰۵میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق درآمد ثابت کمند نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۷۲میلیارد تومان واحدهای صندوق درآمد ثابت کیان را از حقوقی‌ها خریدند (۴۷درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق پالایش را به ارزش حدود ۹میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۰.۸درصد معاملات).

دارندگان صندوق پشتوانه سکه طلای مفید (عیار) رشد ۲.۲درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) با زیان ۳.۵درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۴.۴درصد) در رابطه با صندوق توسعه اندوخته آینده (اطلس) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم بیش از هزار و ۵۲۵میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۵۰درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود ۲۸۰میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۲.۲درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای مفید (عیار) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به بیش از سه هزار و ۶۰میلیارد تومان رسید و خروج پول حقوقی بیش از ۲۳۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود ۱۲هزار و ۱۷۰میلیارد تومان و مقدار ورود پول حقوقی ۶۹۵میلیارد تومان بود.

صندوق+جدول

صندوق+جدول۱

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...