|
کدخبر: 169700

رونق نماد خودرویی‌ها در روز رکود بورس

در روزی که ارزش معاملات خرد بورس کاهش ۳۰ درصدی داشت نمادهای خودرویی خبهمن، خساپا و خودرو پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس بودند.

بورس رونق نماد خودرویی‌ها در روز رکود بورس

در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با نزول ۱۳ هزار و ۵۴۷ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۳۰۳ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز هزار و ۶۰۸ واحد پائین آمد و در سطح ۴۲۵ هزار و ۶۶۴ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۸۷ واحد نزول کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۵۷۲ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «فولاد»، «فملی» و «فارس» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خبهمن صدرنشین است و خساپا و خودرو در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز وسپهر، کرمان و آریا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افزایش خروج پول حقیقی

در روز ‌شنبه برای یازدهمین روز متوالی شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار با رشد ۴۷۰ درصدی به ۵۸۷ میلیارد تومان افزایش یافت.

در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی به سهام وسپهر (سرمایه گذاری مالی سپهر صادرات) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن ۸۲ میلیارد تومان بود. پس از وسپهر، فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

افت ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۸ هزار و ۳ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌چهارشنبه ۴۷ درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۲۹ درصدی نسبت به روز چهارشنبه به رقم ۲ هزار و ۹۰۳ میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز چهارشنبه ۴۸ درصد کاهش یافت و در رقم ۵۰ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۸ درصد کاهش یافت و ۴ هزار و ۹۶ میلیارد تومان شد.

شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید ۳۲ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، شصدف (شرکت صنعتی دوده فام) و سدشت (سیمان دشتستان) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۱۶۳ میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، بنو (بیمه تجارت نو) و سمگا (سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی) بیشترین صف فروش را داشتند.

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...