|
کدخبر: 152513

ایستگاه بعدی بورس تهران کجاست؟

سطح حمایت بعدی شاخص بورس کجاست؟ این سوالی است که سهام‌داران نگران در پی پاسخ آن هستند.

شاخص کل در روز شنبه ۳۷ هزار واحد ریزش کرد و سطح حمایت مهم یک میلیون و ۱۳۵ هزار واحد را از دست داد.

تداوم نزول شاخص بورس

در معاملات اولین روز هفته شاخص‌ بورس باز هم نزول کرد تا در مجموع ۴ روز اخیر بیش از ۱۱۵ هزار کاهش یافته باشد. روز شنبه شاخص کل بورس ۳۷ هزار و ۶۲۳ واحد به سطح یک میلیون و ۱۳۵ هزار واحد رسید.

ایستگاه بعدی

سطح حمایت، سطحی از شاخص است که د‌ر آن احتمالا تقاضا‌کنند‌گان سهام زیاد‌ می‌شوند‌ و رشد تقاضا موجب رشد شاخص بورس می‌شود. تحلیل‌گران تکنیکی معتقدند بعد از شکسته شدن مرز یک میلیون و ۱۷۰ هزار واحد، سطح حمایت بعدی رقم یک میلیون و ۱۳۰ هزار واحد خواهد بود. روز شنبه شاخص بورس به فاصله ۵ هزار واحدی سطح حمایت معرفی شده رسیده است اما با توجه به شکسته شدن سطوح حمایتی پیشین و تداوم موج خروج پول‌های حقیقی از بازار سهام به نظر می‌رسد این سطح حمایتی نیز متزلزل است. در نتیجه سهام‌داران می‌توانند به سطح حمایت بعدی یعنی یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد چشم داشته باشند.

با این حال تحلیل‌گران تکنیکی معتقدند با توجه به صف‌های فروش در نماد‌های شاخص‌ساز، عبور از محدوده یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد و حرکت به سمت یک میلیون واحد نیز دور از ذهن نیست و تا زمانی که روند نزولی بورس متوقف نشود و نشانه‌های شکل‌گیری روند صعودی در بازار دیده نشود می‌توان انتظار شکسته شدن سطوح حمایتی را داشت.

نموداری+بورس

منبع: اقتصاد نیوز

ارسال نظر