|
کدخبر: 144460

شرط بازگشت سه نماد بانکی به بورس

مدیر نظارت بر ناشران سازمان بورس با اشاره به علت توقف ۱۰ روزه نماد بانک‌های ملت، تجارت و صادرات، شرط بازگشت به تابلو این سه بانک را اعلام کرد.

سعید محمد علیزاده درباره توقف دیروز و تعلیق نماد سه بانک ملت، صادرات و تجارت به بورس پرس توضیح داد: این رویداد بعد از مصوبه اخیر هیات دولت مبنی بر واکذاری چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان، بندرعباس و شرکت‌های سرمایه‌گذاری ملی، هپکو و ایران ترانسفو به این سه بانک رخ داد.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به اهمیت موضوع واگذاری در صورت مالی، نماد سه بانک برای حداکثر ۱۰ روزه بسته و تعلیق شد تا این سه بانک اقدام به شناسایی آثار سود و زیان کرده و مصوبه هیات دولت برای فعالان بازار مشخص شود.

این مقام مسئول در برابر این سئوال که اگر بانک‌ها اعلام کنند، ابلاغ مصوبه هیات دولت زمان بر خواهد بود و یا جزییات این وگذاری‌ها و اعداد و ارقام، مبهم خواهد بود، تکلیف بازگشایی نمادها چه خواهد شد، توضیح داد: به هرحال این سه بانک باید توضیحاتی ولو کلی و مبنی بر عدم روشن بودن جزییات ارائه دهند تا زمینه بازگشایی نماد فراهم شود.

علیزاده افزود: این در حالی است که حداکثر توقف نمادها به صورت ساختاری و براساس رویه‌های جاری، ۱۰ روز خواهد بود و اگر بانک‌های ملت، صادرات و تجارت زودتر توضیحات کافی بدند امکان بازگشایی نماد فراهم خواهد شد.

براساس این گزارش، طبق مصوبه دو روز پیش هیات دولت، وزارت اقتصاد (سازمان خصوصی سازی) مکلف است ۴۳.۵ هزار میلیارد تومان از باقی مانده سهام دولت در چهار پالایشگاه تهران، تبریز، اصفهان، بندرعباس و شرکت‌های سرمایه‌گذاری ملی، هپکو و ایران ترانسفو را به بانک‌های ملت، صادرات و تجارت واگذار کند.

همچنین انتقال گیرندگان مکلفند معادل ۱۴.۵ هزار میلیارد تومان از بهای سهام مورد واگذاری را به نسبت میزان تعیین شده توسط وزارت اقتصاد به‌صورت اقساط طی چهار قسط مساوی (ماهانه تا پایان امسال) بدون سود فروش اقساطی به حساب سازمان هدفمندی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل واریز کنند تا با تخصیص سازمان برنامه و بودجه صرف پرداخت به مشمولان شود.

معادل ۲۹ هزار میلیارد تومان از سهام موضوع این تصویب نامه بابت تأدیه بدهی دولت به بانک‌های فوق واگذار می‌شود. پرداخت کلیه کارمزد و هزینه‌های نقل و انتقال سهام موضوع این تصویب نامه بر عهده انتقال گیرندگان خواهد بود و نقل و انتقال سهام از پرداخت مالیات نقل و انتقال معاف است.

منبع: بورس پرس
  • ناشناس ارسالی در

    همه با هم دست به یکی کردید مملکت را نابو د کنید از نفوذی های دولتی، مجلس و ابزاره ای رسانه ای جو نا امیدی و گرانی و بدبختی مردم را دارید دنبال می کنید و دامن می ز نید، در حالی که مردم با تمام وجود ایستاد ه اند و شما را و فتنه هایتان را برملا و رسوا خواهند کرد مردم با خارج کردن سرمایه سیلی محکمی خواهند زد. بورس فعلی قمارخان ه ای بیش نیست باید با اصلاح ساختار آن مس ئولین فعلی آن را به زباله دان هدایت کرد.

ارسال نظر