|
کدخبر: 137894

سبز شدن نمادهای کوچک بورسی

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل روند صعودی داشت اما در ادامه معاملات عرضه در نمادهای بنیادین بیشتر شد و شاخص سیر نزولی پیدا کرد.

با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل رشدی ۴ هزار واحدی داشت اما با ادامه معاملات عرضه در نمادهای بزرگ باعث روند نزولی شاخص کل شد اما دوباره تقاضا در نمادهای فولاد و فملی روند صعودی شاخص کل شد.

به نظر می‌رسد روند شاخص هم‌وزن در جریان معاملات امروز بهتر از شاخص کل باشد زیرا نمادهای کوچک بازار سهام روند بهتری نسبت به نمادهای بنیادین دارند.

همچنین عرضه در نمادهایی مانند شستا زیاد است اما به نظر می‌رسد باادامه روند معاملات امروز بازار سهام تقاضا به این نمادها بازگردد.

همچنین به نظر می‌رسد شاخص کل در جریان معاملات امروز بازار سهام کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد را پس بگیرد و به نوعی روند صعودی خود را بعد از نوسانی کوتاه مدت در این محدوده آغاز کند.

همچنین نماد شستا با خرید بیش از ۸۰ میلیونی حقیقی‌ها به مدار سبز رسید و در قیمت ۲۸۱۰ تومان قرار گرفت و همچنین گروه‌های فراورده‌های نفتی نیز روندی صعودی دارند.

نمادهایی چون فارس، فولاد، فملی و تاپیکو بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل بازار سهام را داشتند و نمادهایی چون بپاس، آریا و غصیبو بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

افزایش تقاضا و سبز شدن بازار در صنایع کوچک بیش از بزرگان به چشم می‌خورد؛ کشاورزی، محصولات غذایی قندوشکر، حمل‌ونقل و خرده فروشی‌ها بیشترین تعداد صف خرید را دارند.

 

منبع: تجارت نیوز

ارسال نظر