|
کدخبر: 132822

بورس آماده رشد ۱۰ تا ۲۰ درصدی

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اکنون بورس به محدوده‌ای جذاب برای ورود افرادی رسیده است که نقدینگی‌های در اختیار خود را همچنان وارد هیچ بازاری برای سرمایه‌گذاری نکرده‌اند و اکنون می‌توانند متناسب با ریسک‌پذیری که دارند، سرمایه‌های خود را وارد این بازار کنند.

«هومین عمیدی» با اشاره به روند معاملات بورس در هفته گذشته افزود: بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت، متناسب با رایزنی‌ها در مورد سرنوشت سیاسی ریاست جمهوری در کشور امریکا دچار افت و نوسان شد اما معاملات این بازار روز چهارشنبه در مسیر رشد قرار گرفت.

این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: به نظر می‌رسد صرف‌نظر از دلایل متعدد مطرح شده در مورد ریزش بازار، قیمت سهام به محدوده‌ای جذاب برای ورود افرادی رسیده است که نقدینگی‌های در اختیار خود را همچنان وارد هیچ بازاری برای سرمایه‌گذاری نکرده‌اند. آنها اکنون می‌توانند متناسب با ریسک‌پذیری که دارند سرمایه‌های خود را وارد این بازار کنند.

عمیدی با بیان اینکه با توجه به نوسان قیمت دلار در محدوده ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان، می‌توان شرایط را برای رشد ۱۰ تا ۲۰ درصدی بازار سهام، مناسب اعلام کرد، اظهارکرد: با توجه به تحولات مربوط به سیاست‌های خارجی، احتمال بهبود شرایط و حتی بازگشت امریکا به برجام وجود دارد.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی در بازارهای موازی مانند مسکن، افزایش قیمت‌ها به اوج رسیده است، افزود: به نظر می‌رسد فقط بازار سرمایه در قیمت و حجم معاملات دچار نوسان و افت شده باشد، به همین دلیل در نمادهای موثر بر شاخص بورس باید به مرور شاهد اجماع سهامداران حقوقی و حقیقی برای حمایت از این نمادهای شاخص‌ساز باشیم.

عمیدی بر احتمال اقبال سهامداران به سمت بازار سرمایه تاکید کرد و گفت: ممکن است گزارش‌های مناسب ارائه شده از سوی شرکت‌ها و تایید آن توسط حسابرس در گزارش ۶ ماهه نخست سال بتواند تا حدودی اطمینان به خرید را در بین فعالان بازار ایجاد کند.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، مسئله اصلی بازار سرمایه، عدم ثبات در روندهای صعودی بازار است که به صورت کوتاه‌مدت و گذرا رخ می‌دهد و در ادامه، اصلاح‌های عمیق ایجاد شده در بازار زمینه افت سنگین شاخص بورس فراهم شد.

 وی یادآور شد: طبق دستورالعمل‌های نظارتی، ایجاد هیجان‌های کاذب منفی و همچنین ایجاد صف‌های فروش‌های سنگین به منظور افت قیمت سهام ممنوع اعلام شده است و با متخلفین برخورد خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: در این زمینه، باید منتظر ماند و مشاهده کرد که قرار است تا چه میزان با این حجم از تخلف‌ها که در بازار هم، کم نیستند برخورد محکم و مقتدرانه صورت می‌گیرد.

عمیدی با اشاره به اینکه مسئله قانون‌مند شدن عرضه‌ها در بورس کالا و پرهیز از رانت برای عده‌ای خاص و سودجو از نکات مثبت بازار تلقی می‌شوند که باید آنها را مورد توجه قرار داد، گفت: با توجه به سطح عمومی تورم، ممکن است شاهد افزایش نرخ‌هایی در بیشتر صنایع باشیم که از زمان اجرا شدن تا دیده شدن اثر آنها در صورت‌های مالی به سه تا ۶ ماه زمان نیاز است، بنابراین، این تاثیر در صورت‌های مالی سال آینده به چشم خواهد خورد.

این کارشناس بازار سرمایه اظهارکرد: الزام اعلام پیش‌بینی سود شرکت‌ها برای سال مالی پیش‌رو از پیشنهادهای مثبت و کمک‌کننده به شفافیت در صورت‌های مالی شرکت‌ها و ارزش‌گذاری سهام تلقی می‌شود که این امر نیز باید مورد مطالعه کلیه فعالان بازار سرمایه قرار گیرد.

منبع: خبر آنلاین
 • ناشناس ارسالی در

  با انتخاب بایدن به ریاست جمهوری آمریکا، قیمت دلار در ایران بشدت کاهش خواهد یافت و به تبع آن نیز قیمت طلا، سکه ، خودرو ، ملک و........بطور چشمگیری پایین میاد.از آن طرف سرمایه و پولها به سمت بورس سرازیر خواهد شد و بورس سیر صعودی بخود خواهد گرفت و شاخص ۳ میلیون واحدی را به راحتی فتح خواهد کرد.

 • ناشناس ارسالی در

  مواظب باشید بورس قرمز نشود که اعتماد مرد م از بین میرود.

 • حمید رضا ارسالی در

  این مفهوم جذاب به قد وقواره این بورس خان مان سوز متناسب نیست

 • افسون ارسالی در

  واقعا برین خودتون مسخره کنین باز پول مرد م از چنگشون دربیارین

 • ناشناس ارسالی در

  تا ترامپ بره وبایدن بیاد بالا چیزی ته دیگ باقی نمیمونه در مقابل افت ۶۰ تا ۱۰۰درصدی بورس ۲۰درصد چیزی نیست

 • مردم ارسالی در

  بورس ریزشی هست تا دویست هزار

ارسال نظر