|
کدخبر: 144399

پرسودترین نماد بانکی در بورس

بررسی درآمد تسهیلات و سود پرداختی به سپرده‌ها توسط بانک‌ها طی سه فصل گذشته تراز درآمدی متفاوت به همراه داشته اما نشانه‌های رشد و عملکرد مثبت در اکثر آن‌ها به چشم می‌خورد.

بانک و بیمه پرسودترین نماد بانکی در بورس

"وبملت" با تراز درآمدی مثبت ۱۱۳۰۰.۶ میلیارد تومان در صدر سودسازترین بانک قرار گرفته است و در مقایسه با تراز درآمدی مدت مشابه سال گذشته افزایش ۵۷ درصدی رقم زده است.

پس از بانک ملت، "وپاسار" ، "وملل"، "وتجارت"، "وخاور"، "وسینا"، "وپست" نمادهایی بودند که تراز مثبت سال گذشته را در سال جاری ارتقا داده‌اند.

در این میان "وکار" و "وبصادر" از تراز منفی ۹ ماهه ۹۸ به تراز مثبت در ۹ ماهه ۹۹ رسیده‌اند؛ "وکار" مثبت ۲۹۰.۳ میلیارد تومان و "وبصادر" مثبت ۲۶۶۶ میلیارد تومان، تراز درآمدی گزارش کرده است.

"وپارس" و "دی" هم‌چنان عملکرد ضعیف‌تری نسبت به سایرین دارند و تراز منفی آن‌ها به قوت خود باقی است اما در ۹ ماهه سال جاری نسبت به ۹ ماهه سال ۹۸ بهبود نسبی را نشان می‌دهند.

 

منبع: صدای بورس
  • ناشناس ارسالی در

    مساله مهم تر از قیمت مسکن، مساله اجاره ا ست، الان گاهی صاحبخانه ها تا یک سوم و حت ی بیشتر قیمت خانه بعنوان رهن میگرند!
    همه اقتصاددانها میدانند با این وضع بی کاری و بیگاری (میلیون نفرها ختی حقوق پای ه قانون کار و بیمه تامین اجتماعی ندارند) ، اساسا فرقی نمیکند خانه 300 میلیون توما ن یا سه میلیارد تومان- بالاخره از عهده ط بقه فرودست و جوانان خارج است- و چون با ا برتورم های چند صد درصدی اخیر، عملا ارزش پول ملی ده ها برابر طی این چهل سال کم شد ه و الان سرمایه داری لیبرالی قارونهای گل وبالیستی در عمق کشور نفوذ کرده و مافیاای اقتصاد کشور کشور قبضه کرده، باید سراغ ر وشهای کاهش اجاره بها رفت، هر چند باز هم مافیایی ها اجازه نمیدهند، پس بجالی تمرک ز بر طرحهای خیالی کاهش مسکن (کار غیر علم ی است، چون مسکن بر خلاف خودرو، مسکن یک ک الای سرمایه است و منطقی نیست با سرمایه م ردم بازی کرد و انگیزه سرمایه گذاری کاهش داد) باید طرحهای مثل مالیات از مسکن خالی و مالیات از مسکن اشرافی (کاخها و خانه چ ند میلیارد تومانی) به سرعت اجرایی کرد و حتی با حکم حکومتی/ در عوض بازار ساخت و خ رید و فورش مسکن ارزان و کوچک تشویق کرد/ مناطقی حاشیه شهرها امکانات شهری و بهداشت و امنیت شهروندی داد و سطح استاندارد زن دگی در خواشی سهرها و شهرکها و روستاها به سطح متوسط داخل شهرها رساند.
    کلید حل مساله مسکن، کاهش اجاره بها و رهن مسک ن است، با تشویقهای مالیاتی برای مالکینی که رهن و اجاره کمتر مگیرند و افزایش مالی ات پلکانی برای مالکینی اجاره و رهن دهها بار متوسط سالانه درامد کارگر میگیرند.
    دولتهای رفاه اسکاندیناوی میتواند تجر به خوبی جلوی چشم مردمخواهان و میهن دوستا ن حقیقی باشد.

ارسال نظر