کدخبر: 107289

بازار بیت‌ کوین در چه وضعیتی است؟ + نمودار

بر خلاف روند صعودی بیت‌کوین در چند روز گذشته، قیمت این ارز دیجیتالی از دیروز به کانال ۸ هزار و ۸۰۰ دلار سقوط کرد.

بانک و بیمه بازار بیت‌ کوین در چه وضعیتی است؟ + نمودار

تاکنون پایان هفته، برای بیت‌کوین بهترین وضعیت قیمتی نبوده است. این پول دیجیتالی، پایین‎‌ترین سطح خود را در ۳۰ روز اخیر به ثبت رساند.

به رغم معاملات ۹هزار و ۸۰۰دلاری در شش روز قبلی، بیت‌کوین از دیروز به نزدیک ۸هزار و ۸۰۰دلار سقوط کرد.

اخبار خوب و بد

در زمان نوشتن این گزارش، بیت‌کوین در حدود ۹هزار دلار و اغلب متمایل به سمت پایین این قیمت معامله می‌شود. از نظر فنی، یک سطح پشتیبانی قوی که بلافاصله از هم پاشیده شد، به یک سطح مقاومتی بزرگ تبدیل می‌شود.

همانطور که در نمودار چهار ساعته مشاهده می‌شود، به محض اینکه بیت‌کوین خط روند صعودی حیاتی را به عنوان سطح پشتیبانی بشکند، باز هم آن را به عنوان سطح مقاومت امتحان می‌کند، و همانطور که به نظر می‌رسد، این نبردی آسان برای این رمز ارز به شمار می‌رود.

اگر بیت‌کوین در این زمینه شکست بخورد و نتواند موقعیت بالای ۹هزار دلار را به دست بیاورد، می‌توان انتظار سقوط بیشتری را در پایین‌ترین سطح ماه داشت. از طرفی، سطح پشتیبانی هموار ۸ هزار و ۹۰۰ تا ۹هزار دلار برای روند صعودی کوتاه‌مدت بسیار حیاتی است.

از دیدگاه فنی، نمودار نوسان‌گر Stochastic RSI، در هر دو نمودار چهار ساعته و روزانه در سطح فروش پایین‌تر از ارزش واقعی قرار دارد و این مسئله ممکن است به عنوان محرکی برای اصلاح قیمت عمل کند. یکی از نشانه‌های دیگر که باید مورد توجه قرار گیرد، حجم معاملات است.

به رغم سقوط قیمت در روزهای اخیر، از نظر حجم معاملات شاهد مسیر نزولی در چند روز گذشته بوده‌ایم. این مسئله همچنین می‌تواند نشانه‌ای برای کاهش تعداد فروشندگان باشد، و اینکه بیت‌کوین برای اصلاح برنامه‌ریزی شده است.

در سطح کلان، نمودار هفتگی ارائه شده همچنین تحکیم برای مرحله تصمیم‌گیری است و بسته شدن قیمت هفتگی در کانال ۹هزار و ۳۰۰ تا ۹هزار و ۴۰۰دلار موجب تقویت روند نزولی برای کوتاه‌مدت بعدی می‌شود.

سطح پشتیبانی و مقاومت کلیدی

بیت‌کوین در حال حاضر کانال ۹هزار دلاری را تجربه می‌کند اما این بار سطح مقاومتی محسوب می‌شود. در صورت شکسته شدن سطح حمایتی ۸هزار و ۹۰۰ تا ۹هزار دلار، پایین‌ترین سطح دیروز در قیمت ۸هزار و ۸۰۰دلار، آخرین فرصت برای سقوط بیشتر به میانه کانال ۸هزار دلار است، حتی اگر سقوط دیگری نداشته باشد.

پایین‌تر از کانال ۸هزار و ۸۰۰دلاری، سطح حمایت بعدی ۸هزار و ۶۵۰دلار است. سقوط بیشتر در حدود ۸هزار و ۳۰۰ تا ۸هزار و ۴۰۰دلار است که همچنین شامل خطوط میانگین متحرک چشم‌گیر ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه می‌شود.

حالت دوم که در نمودار مشاهده می‌شود، شامل روند صعودی زردرنگ برای طولانی مدت است.

از دیدگاه بالا، منطقه قابل توجه برای مقاومت در حدود ۹هزار و ۲۰۰دلار است، بالاتر از آن در کانال ۹هزار و ۳۰۰ دلار، و به دنبال آن خط متوسط متحرک ۵۰ روزه در کانال حدود ۹هزار و ۴۰۰دلار قرار دارد.

در نمودارهای ارائه شده، تغییر قیمت ۴ساعته و یک روزه بیت‌کوین را مشاهده می‌کنید؛

بیتکوین-نمودار

بیتکوین-نمودار۱

منبع: اقتصاد آنلاین

ارسال نظر