|
کدخبر: 128155

نفت باز هم کوتاه آمد

در حالی که تولیدکنندگان امریکایی پس از پشت سر گذاشتن طوفان دلتا شروع به از سرگیری تولید خود کرده‌اند و در حالی که اعتصاب کارکنان صنعت نفت نروژ خاتمه یافته است، نرخ نفت امروز برای دومین جلسه متوالی شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، نرخ هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۵ سنت معادل ۰.۸۲ درصد کاهش به ۴۲ دلار و ۵۰ سنت رسید. نرخ نفت خام امریکا نیز امروز با ۳۳ سنت معادل ۰/۸۱ درصد کاهش به ۴۰ دلار و ۲۷ سنت رسید.

هفته گذشته نرخ نفت شاد افزایش بیش از ۹ درصدی بود که بیشترین رشد هفتگی برای نفت برنت از ماه ژوئن به شمار می‌رفت. اما روز جمعه و پس از آنکه شرکت‌های نفتی نروژ به توافقی برای پایان دادن به اعتصابات دست یافتند نرخ نفت رو به کاهش گذاشت.

مایکل مک کارتی، تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس در سیدنی گفت: «نگرانی‌ها از کاهش عرضه سبب شد تا در هفته گذشته نرخ نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت شاهد رشد خوبی باشد... با توجه به اینکه فصل طوفان‌های گرمسیری در امریکا تازه شروع شده، احتمال اینکه قیمت‌ها بالا بماند وجود دارد.»

در امریکا، روز یکشنبه از قدرت طوفان دلتا که بزرگترین ضربه ۱۵ سال اخیر را به فعالیت‌های تولید انرژی فراساحلی در خلیج مکزیک وارد کرده کاسته شد.

کارگران روز یکشنبه به سکوهای حفاری باز گشتند در حالی که شرکت توتال فعالیت پالایشگاه ۲۲۵ هزار بشکه خود در تگزاس را از سر گرفت. اما پس از قطع برق به دلیل وقوع طوفان، فعالیت خط لوله کولونیال، بزرگترین خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی در امریکا متوقف شده است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر