|
کدخبر: 126789

قیمت جهانی نفت امروز (۹۹/۰۷/۱۴)

به دنبال اظهارات خوش بینانه پزشکان معالج دونالد ترامپ در خصوص احتمال مرخص شدن وی از بیمارستان در روز دوشنبه و در حالی که تنها چند روز از اعلام مثبت شدن خبر ابتلای وی به کرونا می‌گذرد، قیمت نفت امروز بیش از یک درصد افزایش یافت.

انرژی قیمت جهانی نفت امروز (۹۹/۰۷/۱۴)

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۲ سنت معادل ۱.۳ درصد رشد به ۳۹ دلار و ۷۹ سنت رسید. خبرهای جدید در مورد سلامت ترامپ موجب کم شدن احساس عدم قطعیت در بازارهای جهانی شده است. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا هم امروز با ۵۹ سنت معادل ۱.۶ درصد رشد به ۳۷ دلار و ۶۴ سنت رسید.

روز جمعه و به دنبال نامشخص بودن وضعیت سلامت ترامپ قیمت نفت شاهد سقوط بیش از ۴ درصدی بود. پیش از آن نیز خبرها در مورد افزایش موارد ابتلا به کرونا و کند شدن روند ترمیم اقتصادی قیمت‌ها را تضعیف کرده بود.

تحلیلگران گفتند، ترمیم قیمت‌ها در روز دوشنبه ناشی از کاهش نگرانی‌ها در مورد وضعیت سلامت ترامپ بوده، هرچند برخی خبرهای ضد و نقیض از وضعیت وی همچنان به گوش می‌رسد.

آوتار ساندو، تحلیلگر ارشد موسسه فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: «من فکر می‌کنم بهبود وضعیت رئیس‌جمهوری امریکا... در تعطیلات آخر هفته به طور کلی تاثیر مثبتی بر بازار داشته است... او احتمالا به زودی به محل کارش بر می‌گردد.» وی افزود، سرمایه‌گذاران نگران متوقف شدن طرح محرک مالی دولت امریکا بودند که می‌تواند به ترمیم تقاضای نفت کمک کند.

عامل دیگری که بر قیمت نفت تاثیر گذاشت، گسترش اعتصاب کارکنان صنعت نفت نروژ بود که ممکن است ظرفیت تولید این کشور را تا ۳۳۰ هزار بشکه در روز یعنی ۸ درصد کل تولیدش کاهش دهد.

 

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر