|
کدخبر: 327123

خبر مهم درباره نهضت ملی مسکن / این بانک سنگ تمام گذاشت

مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد که ۵۴ درصد از تعهدات وام نهضت ملی مسکن تاکنون پرداخت شده است و افزود: طرح نهضت ملی مسکن در کلیه ۱۲۶ هزار واحد خود، پیشرفت بالای ۷۰ درصدی را به‌خود اختصاص داده است.

اقتصاد خبر مهم درباره نهضت ملی مسکن / این بانک سنگ تمام گذاشت

 

سید عباس حسینی توضیح داد: تعداد ۳۶۱ هزار و ۲۹۰ واحد نهضت ملی مسکن به صورت ۵۰ هزار و ۵۱۴ پروژه، با امضای قرارداد به ارزش یک میلیون و ۶۵۶ هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال (۱۶۵ هزار میلیارد تومان) به اجرا درآمده است.

وی از معرفی ۵۱۸ هزار و ۷۶۱ واحد نهضت ملی مسکن به بانک خبر داد و یادآور شد: از ابتدای اجرا طرح نهضت ملی مسکن تاکنون ۹۰۰ هزار و ۴۷۳ میلیارد ریال به عنوان سهم‌الشرکه، متناسب با پیشرفت فیزیکی و ساخت ۳۳۷ هزار و ۲۳۵ واحد نهضت ملی در قالب ۴۶ هزار و ۵۰۵ پروژه پرداخته است.

وی با بیان این‌که این مبلغ معادل ۵۴ درصد از کل تعهد بانک مسکن در طرح مذکور است، افزود: ۱۲۶ هزار و ۳۵۵ واحد نهضت ملی مسکن که قرارداد آنها در بانک مسکن به امضا رسیده، دارای پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد به بالا هستند.

مدیرعامل بانک مسکن بیان کرد: ۴۷۲ هزار و ۶۶۶ میلیارد ریال معادل ۹۲ درصد از تعهد ساخت این واحدها را پرداخته و این روند تا تکمیل و تحویل همه واحدها ادامه دارد.

حسینی اضافه کرد: ۳۲ هزار و ۵۳۲ واحد نهضت ملی مسکن در قالب ۱۳ هزار و ۶۵۴ پروژه تعیین تکلیف شده و روند واگذاری این واحدها به متقاضیان در حال انجام است.

 

 در حالی مدیرعامل بانک مسکن از در حال انجام است که پروژه‌های با پیشرفت بالای ۷۰ درصد با مشکل عدم پرداخت تسهیلات مواجه و تقریبا روند تکمیل آنها متوقف شده است.

 ساخت ۱۱۰ واحد نهضت ملی مسکن در جزیره بوموسی 

 معاون فنی و مهندسی سازمان ملی زمین و مسکن گفت: عملیات اجرایی پروژه ۱۱۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن در جزیره بوموسی آغاز شده است.

علیرضا صادقیان‌فر معاون فنی و مهندسی سازمان ملی زمین و مسکن، گفت: عملیات اجرایی پروژه ۱۱۰ واحدی طرح نهضت ملی مسکن در جزیره ابوموسی آغاز شده است. سند زمین‌های این پروژه به نام دولت جمهوری اسلامی است و انتخاب پیمانکار و عملیات آماده‌سازی این پروژه‌ها در این جزیره آغاز شده است.

معاون فنی و مهندسی سازمان ملی زمین و مسکن در مصاحبه رادیویی، تاکید کرد: بر اساس قراردادی که با سازنده پروژه منعقد شده است، سازنده موظف است ظرف مدت ۱۰ ماه احداث واحدها را به انجام برساند.

صادقیان‌فر تصریح کرد: شرایط ثبت‌نام و وام بانکی این پروژه را همانند دیگر پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن و وام بانکی این پروژه ۵۵۰ میلیون تومان است.

این مسؤول پروژه‌های مسکن را پیشران پیشرفت و اقتصاد منطقه خواند و اضافه کرد: سکونت و استقرار مردم در یک نقطه هم از مهاجرت مردم بومی به کلانشهرها جلوگیری می‌کند و هم باعث رونق صنایع دیگر در منطقه خواهد شد.

صادقیان‌فر با اشاره به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آماده‌سازی این پروژه‌ها با سازمان ملی زمین و مسکن همکاری داشته است، گفت: در این پروژه متناسب با مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری ایران سرانه‌های مناسب و خدمات روبنایی در نظر گرفته شده است.

منبع: تجارت‌نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها