|
کدخبر: 325174

۱۱۷ هزار سکه مبادله شد / وضعیت قیمت و حباب سکه در بازار

با توجه به اعلام مرکز مبادله ارز و طلای ایران، در طی ۱۰ جلسه حراج سکه از زمان آغاز اولین جلسه، کلیه ۱۱۷ هزار و ۷۴۲ قطعه سکه به فروش رسیده‌اند. از این تعداد، ربع سکه به عنوان پرتقاضاترین قطعه معامله شده است.

اقتصاد ۱۱۷ هزار سکه مبادله شد / وضعیت قیمت و حباب سکه در بازار

در هفته گذشته، دهمین جلسه حراج سکه طلای مرکز مبادله ارز و طلای ایران در تالار معاملات این مرکز برگزار شد. در این جلسه، مجموعاً ۷۲۱۸ قطعه سکه معامله شده است. به طور کلی و در طی ۱۰ جلسه حراج، تعداد ۱۱۷ هزار و ۷۴۲ قطعه سکه معامله و خریداری شده است.

طبق گزارش مرکز مبادله ارز و طلای ایران، در دهمین جلسه حراج سکه که در تاریخ ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۳ برگزار شد، از مجموع ۱۳ هزار و ۳۰۲ قطعه ربع سکه ثبت سفارش شده، ۴۶۷۵ قطعه با میانگین قیمت ۱۴ میلیون و ۱۱۶ هزار تومان، از مجموع ۵۳۱۶ قطعه نیم سکه ثبت سفارش شده، تعداد ۱۰۱۶ قطعه با میانگین قیمت ۲۳ میلیون و ۶۴۴ هزار تومان و از مجموع ۱۰ هزار و ۷۶۸ سکه تمام، تعداد ۱۵۲۷ قطعه سکه با میانگین ۴۱ میلیون و ۶۸ هزار تومان به متقاضیان تخصیص داده شد.

در این راستا اصغر بالسینی - سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران - در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: طی ۱۰ جلسه حراج سکه در مرکز مبادله ۲۲۷ هزار و ۵۴۴ قطعه ربع سکه عرضه شد که ۸۵ هزار و ۵۸ قطعه ربع سکه، معامله شد. همچنین از میزان ۳۴ هزار و ۹۹۵ قطه نیم سکه عرضه شده، ۱۷ هزار و ۱۴۹ قطعه نیم سکه، و از ۳۹ هزار و ۳۲۹ قطعه تمام سکه عرضه شده، تعداد ۱۵ هزار و ۵۳۵ قطعه تمام سکه، معامله شد.

بالسینی در ادامه با اعلام تعداد کل قطعه سکه عرضه و معامله شده از سوی این مرکز اظهار کرد: در مجموعه طی ۱۰ جلسه حراج فوق الذکر تعداد ۳۱۰ هزار و ۸۶۸ قطعه سکه عرضه و تعداد ۱۱۷ هزار و ۷۴۲ قطعه سکه ربع، نیم و تمام سکه معامله و خریداری شده است.

گفتنی است؛ طبق گفته سخنگوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران جلسات حراج سکه ادامه دارد و پس از تایید از سوی بانک مرکزی، زمان آن توسط مرکز مبادله ارز و طلا اعلام می‌شود.

پ

قیمت سکه

سکه امامی تک فروشی ۴۳۰,۵۸۰,۰۰۰
سکه بهار آزادی تک فروشی ۳۹۸,۸۵۰,۰۰۰
نیم سکه تک فروشی ۲۵۲,۶۰۰,۰۰۰
ربع سکه تک فروشی ۱۵۴,۴۰۰,۰۰۰
سکه گرمی تک فروشی ۷۰,۷۰۰,۰۰۰
تمام سکه (قبل ۸۶) ۴۰۰,۰۰۰,۰۰۰
نیم سکه (قبل ۸۶) ۱۸۵,۰۰۰,۰۰۰
ربع سکه (قبل ۸۶) ۹۶,۰۰۰,۰۰۰

حباب سکه

حباب سکه امامی ۷۵,۱۰۰,۰۰۰
حباب سکه بهار آزادی ۴۳,۹۷۰,۰۰۰
حباب نیم سکه ۷۵,۰۵۰,۰۰۰
حباب ربع سکه ۶۵,۵۰۰,۰۰۰
حباب سکه گرمی ۲۶,۹۵۰,۰۰۰
منبع: ایسنا

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها