|
کدخبر: 324754

نرخ بیکاری / آزمون استخدامی / تسهیلات اشتغال

خبر خوش برای جانبازان / ایثارگران خیالشان راحت باشد

رضا رستمی گفت: تداوم مسیر و اهداف انقلاب اسلامی در سرپنجه تدبیر همسران شهدا است و این تکالیفی است که باید به آن عمل شود.

اقتصاد خبر خوش برای جانبازان / ایثارگران خیالشان راحت باشد

حجت‌الاسلام رضا رستمی در نخستین یادواره شهدای ایثار و شهادت ویژه، تکریم و تجلیل از فرزندان معظم شهدا و جانبازان گرانقدر که در شرکت پالایشگاه نفت امام خمینی شازند برگزار شد، اظهار داشت: ایمان، بصیرت، پشتیبانی از ولایت فقیه، ولایت مداری، ادامه دادن مسیر شهدا از انتظارات عظیم و اصیل شهدا است. خانواده‌های شهدا به عنوان یادگاران شهدا هستند و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از وظایف سنگین خانوده‌های شهدا است.

وی شهادت و رسالت را دو وظیفه خطیر امام حسین (ع) برشمرد و افزود: آرامش، امنیت، عزت و استقلال جاری در مملکت مدیون خون شهدا، مقاومت ایثارگران و تحمل درد و رنج جانبازان و خانواده‌های معظم این عزیزان است، فرزندان شهدا سندی در تاریخ کشور به شمار می‌روند و باید ادامه دهنده راه شهید باشند بنابراین باید طوری پرورش یابند که به عنوان الگویی برای آیندگان قرار گیرند. 

مشاور حقوقی امور ایثارگران شرکت ملی پالایش نفت ایران عنوان کرد: تداوم مسیر و اهداف انقلاب اسلامی در سرپنجه تدبیر همسران شهدا است و این تکالیفی است که باید به آن عمل شود. نباید بگذاریم خون شهدای عزیز و ایثارگر ما  با کم کاری‌ پایمال شود، این تکالیف گاهی در اختیار دولتمردان و گاهی در اختیار خانواده‌های معظم شهدا است. ما در ادامه مسیر اعتلای انقلاب اسلامی باید از آموزه‌های شهدا در تمامی ابعاد و شئونات زندگی بهره‌مند شویم. 

رستمی بیان کرد: افراد دو صفت غفلت و عاقبت را نباید در زندگی فراموش کنند، غفلت زندگی را از مسیر خود خارج و زندگی فرد را دگرگون می‌کند، غفلت یک لحظه انسان را فرا می‌گیرد و پیمانی بزرگ به بار می‌آورد، همچنین عاقبت به خیری باید مد نظر افراد قرار گیرد و خداوند تمام افراد را عاقبت به خیر بفرمایید و همه ما جزو رهروان شهدا قرار گیریم. 

مشاور حقوقی امور ایثارگران شرکت ملی پالایش نفت ایران با اشاره به سهم صنعت نفت در دفاع از انقلاب اسلامی گفت: مجموعه صنعت نفت هزار و ۵۸ شهید تقدیم انقلاب کرده که این نشان از منحصر به فرد و خاص بودن این مجموعه در کشور  دارد به طوری که در این مجموعه سی هزار جامعه ایثارگری وجود دارد که شامل یازده هزار و ششصد جانباز، فرزند شهید و ایثارگر می شود این در حالی است که با آغاز به کار دولت سیزدهم و پیگیری های معاون وزیر و توجه به توسعه منابع، مدیریت و سرمایه انسانی، مسئله اشتغال که از دغدغه‌های جامعه ایثارگری بود مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: قانون واحد ماده ۴۸ الحاق مالی دولت سال قبل از سوی دیوان عدالت باطل شد به طوری که این قانون در صنعت نفت بومی شده و تحت عنوان هزار و چهارصد و نود و هفتمین صورت جلسه مطرح شد البته با روی کار آمدن دولت سیزدهم و دغدغه‌ دولت در مجموعه منابع انسانی این مصوبه مجدد احیا و ثبت نام برای فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد و بالاتر، فرزندان آزادگان با یک سال اسارت، فرزندان شهدا و کسانی که قبلاً از این مزیت استفاده نکرده بودند از طریق سامانه انجام شد که در حال حاضر مجوز برای استخدام فرزندان جانبازان ۳۰ درصد و بالاتر و شهدا صادر شده و در اکثر شرکت های پالایش نفت شازند به کار گیری شدند و در حال پیگیری برای استخدام فرزندان آزادگان و جانبازان بیست و پنج درصد هستیم.

رستمی بیان کرد: دو هزار و ۸۰۰ فرزند شهید در نوبت استخدام قرار دارند که برای تعداد ۹۸۰ نفر مجوز صادر شده و مشغول به کار شدند که با پیگیری وزیر نفت از سازمان اداری و استخدامی اخذ مجوز لازم برای مابقی افراد برای ایجاد اشتغال در دستور کار قرار دارد البته در خصوص آزمون های استخدامی نیز ماده ۳۱ قانون جامعه خدمات ایثارگرای در صنعت نفت و شرکت‌های وابسته رعایت می‌شود که در مجموع شرایط استخدامی برای فرزندان شهدا و ایثارگران و جانبازان براساس مدرک تحصیلی اعمال شده و افرادی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند به صورت پیمانی و اشخاص دارای مدرک کارشناسی و بالاتر به صورت قرارداد معین استخدام خواهند شد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها