|
کدخبر: 322540

بازار ارزهای دیجیتال | بازار رمزارز | توکن گیمفای

رالی گیم فای آغاز شد / ۳ توکن برتر کدامند؟

اکسی اینفینیتی از اکتبر ۲۰۲۳، تحت تأثیر یک الگوی کف گرد، رشد ثابت و تدریجی را به نمایش گذاشته است. در عرض پنج ماه، ارزش این توکن از ۴ دلار به ۱۲٫۸۷ دلار افزایش یافت و رشد ۲۲۰ درصدی را ثبت کرد. ارزش بازار این ارز دیجیتال نیز اکنون حدود ۱٫۷۸ میلیارد دلار است.

اقتصاد رالی گیم فای آغاز شد / ۳ توکن برتر کدامند؟

با ورود بیت کوین (BTC) به مرحله کشف قیمت، بازار کلی ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر شاهد افزایش علاقه و خرید بوده است. در این میان، توکن‌های بخش گیم‌فای (ترکیب بازی و امور مالی غیرمتمرکز) یکی از بهترین عملکردها را دارند و رمزارزهای برتر این بخش، یک رشد دو رقمی را تجربه کرده‌اند.

در ادامه، به تحلیل و پیش‌بینی قیمت ۳ توکن برتر بخش بازی، یعنی گالا (GALA)، اکسی اینفینیتی (AXS) و سندباکس (SAND)، می‌پردازیم.

۱. گالا

gamefi-tokens-gala-axs-sand-analysis

با نگاهی به نمودار قیمت گالا، مشاهده می‌شود که ارزش این توکن با یک رشد تقریبا ۲۵۰ درصدی، از حدود ۰٫۰۲ دلار در اوایل فوریه، به سطوح فعلی در محدوده ۰٫۰۷ دلار افزایش یافته است.

همزمان با این رشد قیمتی، ارزش بازار گالا نیز به بیش از ۲ میلیارد دلار رسیده و حجم معاملات ۲۴ ساعته آن هم به بیش از ۱٫۲۱ میلیارد دلار افزایش یافته است.

با افزایش حجم معاملات که می‌تواند نشان‌دهنده بهبود پایدار باشد، قیمت گالا توانسته مقاومت بالاسری ۰٫۰۷۲ دلار را نیز بشکند و خریداران اکنون سطوح ۰٫۰۹۱ دلار و به دنبال آن، ۰٫۱۱۲ دلار را هدف قرار داده‌اند.

۲. اکسی اینفینیتی

gamefi-tokens-gala-axs-sand-analysis

اکسی اینفینیتی از اکتبر ۲۰۲۳، تحت تأثیر یک الگوی کف گرد، رشد ثابت و تدریجی را به نمایش گذاشته است. در عرض پنج ماه، ارزش این توکن از ۴ دلار به ۱۲٫۸۷ دلار افزایش یافت و رشد ۲۲۰ درصدی را ثبت کرد. ارزش بازار این ارز دیجیتال نیز اکنون حدود ۱٫۷۸ میلیارد دلار است.

یک کندل سبز قابل‌توجه با افزایش ۴ درصدی در روز، همراه با حجم معاملات ۶۲۵ میلیون دلاری، نشان می‌دهد که احساسات صعودی دست‌نخورده باقی مانده است. با خرید پایدار، قیمت اکسی اینفینیتی می‌تواند از مقاومت خط گردن در ۱۳٫۹ دلار فراتر رفته و این بار، سطح ۲۳٫۵ دلار را هدف قرار دهد.

۳. سندباکس

gamefi-tokens-gala-axs-sand-analysis

تجزیه و تحلیل نمودار تایم فریم روزانه نشان می‌دهد که قیمت سندباکس در یکم مارس، مقاومت خط گردن الگوی سر و شانه معکوس را شکست. رالی پس از این بریک آوت، قیمت SAND را ۲۵٫۶ درصد افزایش داد و به سطوح فعلی در محدوده ۰٫۷۹ دلار رساند.

ارزش بازار فعلی سندباکس حدود ۱٫۷۵ میلیارد دلار است، در حالی که حجم معاملات ۲۴ ساعته آن در حدود ۶۲۴ میلیون دلار در نوسان است. بر اساس الگوی مذکور، قیمت سندباکس اکنون می‌تواند به سمت اهداف ۰٫۹۴ دلار و ۱٫۰۳ دلار حرکت کند.

گیمفای چیست؟

همان طور که در قسمت قبل اشاره کردیم، گیمفای ترکیبی از دو کلمه گیم و دیفای است؛ اما حقیقت این است که توکن‌های غیرمثلی هم نقش پررنگی در کارکردهای گیمفای ایفا می‌کنند.

بنابراین دقیق‌تر این است که بگوییم گیمفای از سه بازار بزرگ بازی‌های بلاک چینی، امور مالی غیرمتمرکز و توکن‌های غیرمثلی تشکیل شده است.

هدف اصلی مفهوم گیمفای، تلفیق سیستم‌های مالی در بازی‌ها با هدف کسب درآمد از انجام بازی‌های مبتنی بر کریپتو است. این نوع بازی‌های ویدیویی از فناوری بلاک چین استفاده می‌کنند و همین مسئله به بازیکنان اجازه می‌دهد مالک واقعی و یکتای عناصر مجازی خود در بازی باشند.

بلاک چین تاکنون توانسته قدرت خود را در تغییر آینده به جهان نشان دهد. این فناوری به‌همراه امور مالی غیرمتمرکز، مفهوم گیمفای را به ثمر رسانده و به یکی از انقلاب‌های مهم حوزه فناوری، مخصوصاً در حوزه بازی‌های کامپیوتری تبدیل شده است.

منبع: رمزارز نیوز

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها