|
کدخبر: 322158

حقوق معلمان / حقوق فرهنگیان / افزایش حقوق معلمان / رتبه بندی معلمان

ادعای عجیب یک روزنامه / حقوق فرهنگیان به این مقدار می رسد

لایحۀ رتبه‌بندی معلمان بعد از ۱۲ سال بلاتکلیفی در مجالس گذشته، سرانجام در مجلس یازدهم به تصویب رسید و اکنون نیز در حال اجراست.

اقتصاد ادعای عجیب یک روزنامه / حقوق فرهنگیان به این مقدار می رسد

روزنامه کیهان نوشت:لایحۀ رتبه‌بندی معلمان بعد از ۱۲ سال بلاتکلیفی در مجالس گذشته، سرانجام در مجلس یازدهم به تصویب رسید و اکنون نیز در حال اجراست. با اجرای این قانون‌، شاهد افزایش حداقل ۴۵ تا ۹۰ درصد حق شغل، حق شاغل و فوق‌العاده شغل معلمان هستیم که جای خوشحالی دارد.

در روند "رتبه‌بندی معلمان"، یک امتیاز جدید به وجود آمده است. با اعمال رتبه‌بندی، حقوق معلمان افزایش می‌یابد. اگر چه برخی کارشناسان از نظر پایین بودن میزان حقوق معلمان نسبت به خط فقر، روند رتبه‌بندی را موفق نمی‌دانند، اما نباید میزان دریافتی آن‌ها و خواسته‌های متعلق به قشر زحمتکش فرهنگی را نادیده بگیریم؛ با این حال، بسیاری از معلمان با رتبه‌بندی راضی هستند.

امتیاز جدید در روند «رتبه‌ بندی معلمان»

معاون رسانه مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از تصویب امتیازی در رتبه‌بندی برای معلمان ورودی ۹۹ و ۹۸ که قبل از فارغ التحصیلی به کلاس درس رفتنه‌اند خبر داد.

مصطفی پردلی در صفحه ویراستی خود نوشت: با دستور وزیر آموزش و پرورش و تصویب هیئت مدیره مرکزی رتبه‌بندی برای تقدیر از دانشجو معلمان ورودی ۹۹ و ۹۸ دانشگاه فرهنگیان که قبل از فارغ التحصیلی به کلاس درس رفتند و ابلاغ تدریس دارند، امتیازی در رتبه بندی در نظر گرفته خواهد شد.به گفته وی میزان این امتیاز در حال بررسی است.

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که یک میلیون معلم در حال رتبه‌بندی هستند، گفت: با رتبه‌بندی معلمان حقوق آنها از ۳ تا ۷ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که به طور کلی هر معلم مشمول رتبه‌بندی ۳۰ درصد حقوقش مربوط به رتبه‌بندی می‌شود.

علیرضا منادی در توضیح آخرین وضعیت قانون رتبه‌بندی معلمان گفت: امروز یک میلیون معلم در حال رتبه‌بندی هستند و رتبه‌های آنها تعیین شده است؛ این قانون یکی از افتخارات مجلس یازدهم است که بعد از ۱۲ سال که از سند تحول بنیادین آموزش و پرورش می گذرد، این قانون را به تصویب رساند.

وی اضافه کرد: در این قانون رتبه‌بندی برای یک میلیون معلم پیش‌بینی شد که برای آنها ۵۰ همت منابع پیش‌بینی شده است اکثر معلمان رتبه‌بندی شده و اعتراضات هم مورد رسیدگی قرار گرفته که در نتیجه آن برخی از معلمان مشمول افزایش رتبه نسبت به قبل و برخی دیگر با تنزل مواجه شده و بعضی هم تغییری نداشتند.

میزان افزایش حقوق معلمان با اعمال رتبه‌ بندی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین اظهار کرد: ایین‌نامه تدوین شده برای اجرای رتبه‌بندی اشکالاتی داشت که باعث کاهش رتبه‌ها می‌شد، این آیین‌نامه در کمیته تطبیق قوانین رد شد، در نتیجه با اصلاح آیین‌نامه، معلمان بر اساس حق‌شان رتبه‌بندی شدند اما با توجه به این‌که ما در ابتدای کار هستیم ممکن است در برخی موارد اشتباهاتی رخ دهد که آنها هم رفع می‌شود همچون این‌که معلمی با ۳۰ سال سابقه رتبه آموزش‌یاری گرفته حال این‌که حق او استادمعلمی بوده است.

منادی گفت: طبق مصوبه دیوان محاسبات، رتبه‌بندی شامل کانون پرورشی فکری کودکان، مدارس استثنایی، پژوهش‌سراها و ۱۵۰۰ نفر از کارکنان سازمان نوسازی مدارس نمی‌شد که با دفاعیات ما، آنها هم مشمول می‌شوند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درعین حال گفت: در این بین حدود ۲ هزار کارمند مشغول در ادارات آموزش و پرورش داریم که مشمول رتبه‌بندی نمی‌شوند در صورتی که آنها معلم شده و به خدمت‌شان در مدارس ادامه دهند، شامل رتبه‌بندی هم خواهند شد برای آنها هم راهکار داریم تا مشکل حل شود.

وی رتبه‌بندی را یک کار بسیار ارزشمندی خواند و گفت: بعد از ۱۰۰ سال از تاسیس مدارس جدید تحولی در عرصه مدارس رخ نداده بود که رتبه‌بندی یک تحول واقعی بود. با رتبه‌بندی عنصر رقابت وارد آموزش و پرورش شد و علاوه بر آن شأن و منزلت معلمان حفظ شد و کیفیت آموزش هم ارتقاء پیدا می‌کند.

منبع: کیهان
 • ناشناس ارسالی در

  خودت و مردم را گول نزن. معلمان بعد چهل و اندی سال هر سال فقیرتر از دیروز می شوند . هیچ معلمی از رتبه بندی ناقص راضی و خوش حال نیست.

 • علی ارسالی در

  رتبه های که معلمان از 1400تاحالا مخصوصا بازنشسته ها تعلق گرفته ندادن اگر اعمال ش ود رضایت نسبی معلمان را درپی دارد اگر رت به های بازنشستگان را بدهند

 • ناشناس ارسالی در

  استعداد های برتر ،،رتبه های زیر پانصد هر منطقه ،،،را میخواهید وارد دستگاهی اجرایی کنند ،یا استعدادهای فوق فوق نخبه را رتبه های زیر هزار کشوری یا همان زیر پنجاه کنکور سراسری ؟؟؟
  به نطرتان رتبه های زیر پنجاه کنکور منطقه یک و منطقه دو و منطقه سه و مناطق محروم ،،کنکور سراسری که جز فوق فوق فوق نخبه وفوق فوق استعدا د برتر هستند و ،رتبه های زیر هزار کشوری هستند ،،، باید بروند دستگاهای اجرایی کارمتد شوند یا باید خیلی بهتر از اینها حمایت شوند
  بهتر بود میگفتند رتبه های زیر پانصد کنکورهر منطقه ،منطقه محروم ،منطقه سه ،منطقه دو ،منطقه یک ،،جز استعدادهای برتر هستند و اگر وارد دستگاهای احرایی شوند باعث تحول در ایران خواهند شد

 • ناشناس ارسالی در

  شپش تمام مدارس ایران گرفته

  اگر از معلمان نطرخواهی کنید نسل شپش ا ز تمام مدارس ایران تا پنج سال قبل منقرض شده بود ،ولی با ورود اتباع جدید و ثبت نا م اجباری بدون قید و شرط فرزندان انها تو سط دولت در مدارس ایران ،شپش در نود درصد مدارس ایران جولان میدهد
  مخصوصا م دارسی که اتباع دارند صد درصد دانش اموزان درگیر شدند و والدین انها خبر نداشتند وزیر اموزش پرورش به جای کودکان ۴سا له به فکر شپش مدارس کند شپشی که تا پنج سال قبل منقرض شده بود در ایران دوباره جو لان میدهد و والدین خبر ندارند

 • ناشناس ارسالی در

  شما بیان تو گروهای کشوری معلم ها که چند هزار معلم داخلشون هستند تووایتا ،،هیچ کدام این وزیر قبول ندارند ،این وزیر به معلمان تحمیل شده و ضربه های زیادی به سفره معلمان زده ،از هیچ لحاظ مورد تایید معلمان نیست

ارسال نظر