|
کدخبر: 319765

سفر زیارتی/هزینه سفر/حج

اعلام هزینه‌های سفر زمینی به کربلا / شرایط جدید گذر نامه های زیارتی مشخص شد

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت در اعلام نرخ‌های سفر هوایی و زمینی به عتبات عالیات اظهار داشت که از ابتدای سال جاری تا پایان ماه دی، حدوداً ۴۰۴ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده‌اند، که نشان دهنده افزایش ۵۳ درصدی تعداد اعزام‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته است.

اقتصاد اعلام هزینه‌های سفر زمینی به کربلا / شرایط جدید گذر نامه های زیارتی مشخص شد

حمیدرضا محمدی درباره اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات اظهار داشت که از ابتدای سال جاری تا پایان ماه دی، حدوداً ۴۰۴ هزار نفر به عتبات عالیات اعزام شده‌اند، که نشانگر افزایش ۵۳ درصدی تعداد اعزام‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

وی ادامه داد: بیشترین اعزام زائران در آبان ماه بوده و در این ماه حدود ۷۰ هزار نفر به عتبات مشرف شده‌اند؛ در دی ماه به دلیل سرمای هوا و برگزاری امتحانات دانش‌آموزان و دانشجویان، میزان ثبت‌ نام مقداری کاهش یافت با این حال در ماه بهمن به دلیل مصادف بودن با ماه‌های رجب و شعبان، شاهد افزایش مجدد ثبت نام و اعزام زائران هستیم.

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: در دهه نخست بهمن ماه، ۴۰ هزار نفر برای تشرف به عتبات عالیات ثبت‌ نام کرده‌اند که این رقم نسبت به ماه گذشته افزایش ۱۸ درصدی داشته است.

وی درباره هزینه سفر به عتبات عالیات نیز، گفت: هزینه سفر زمینی به عتبات از مبداء تهران، از ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان متغیر است که علت تفاوت قیمت‌ها به کیفیت اتوبوس‌ها و هتل‌ها در عراق مربوط می‌شود. هزینه سفر هوایی به عتبات نیز از ۱۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۱۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

به گفته معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت، هزینه‌های مذکور برای یک هفته سفر به عتبات است.

وی افزود: در ماه‌ شعبان و یک هفته منتهی به این ماه، به دلیل اعمال زیارتی ویژه‌ای که وجود دارد، استقبال زیادی برای سفر به عتبات می‌شود و نه تنها از ایران بلکه مردم عراق و کشورهای همسایه عراق نیز عازم عتبات می‌شوند بنابراین معمولاً هزینه‌ها اندکی افزایش می یابد.

خبر مهم درباره اعتبار گذرنامه‌های‌ زیارتی

در روزهای گذشته، تصویری از نامه‌ای در فضای مجازی منتشر شده بود که در آن آمده بود «پیرو مکاتبه مدیر دفتر نمایندگی امور حج و زیارت در کشور عراق، بنابر اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، از ۱۰ بهمن ماه، دولت عراق ورود زائران ایرانی با گذرنامه زیارتی از کلیه مرزهای زمینی و هوایی ممنوع اعلام کرده است.»

معاون عتبات سازمان حج و زیارت گفت: هیچ‌گونه مشکلی برای سفر به عتبات با گذرنامه زیارتی وجود ندارد.

حمیدرضا محمدی، معاون عتبات سازمان حج و زیارت گفت: در روزهای گذشته، نامه‌ای در خصوص سفر به عتبات با گذرنامه زیارتی ارسال شد؛ با پیگیری‌های انجام‌شده، هیچ‌گونه مشکلی برای سفر به عتبات با گذرنامه زیارتی، وجود ندارد.

محمدی اظهار کرد: گذرنامه‌های زیارتی همچنان برای سفر به عتبات اعتبار دارند و امکان عزیمت با این گذرنامه‌ها به عتبات عالیات وجود دارد.

در روزهای گذشته، تصویری از نامه‌ای در فضای مجازی منتشر شد که در آن آمده بود پیرو مکاتبه مدیر دفتر نمایندگی امور حج و زیارت در کشور عراق، بنابر اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، از ۱۰ بهمن ماه، دولت عراق ورود زائران ایرانی با گذرنامه زیارتی از کلیه مرزهای زمینی و هوایی ممنوع اعلام کرده است که بر اساس پیگیری باشگاه خبرنگاران جوان گذرنامه‌های زیارتی همچنان برای سفر به عتبات اعتبار دارند.

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها