|
کدخبر: 319756

بیمه مرکزی / بیمه بدنه خودرو / بیمه شخص ثالث

بازار خودرو بلای جان شرکت های بیمه / خسارت بیمه بدنی نجومی شد

آمارها نشان می‌دهد که بیمه‌ی بدنه خودرو بالاترین نسبت خسارت را در صنعت بیمه دارد. در ۹ ماهه نخست سال جاری، سه حوزه‌ی بیمه‌ی بدنه خودرو (با ۷۸ درصد)، بیمه‌ی درمان (با ۶۴.۱ درصد) و بیمه‌ی شخص ثالث-مازاد (با ۶۱.۱ درصد) نسبت خسارتی بالاتری نسبت به بازار بیمه داشتند.

اقتصاد بازار خودرو بلای جان شرکت های بیمه / خسارت بیمه بدنی نجومی شد

بیمه بدنه خودرو، یکی از انواع بیمه‌هایی است که برای پوشش خسارات ناشی از آسیب‌ها و خسارت‌هایی که به بدنه خودرو وارد می‌شود، ارائه می‌شود. آمارها نشان می‌دهد که بیمه بدنه خودرو با بالاترین نسبت خسارت در صنعت بیمه مواجه است. این بیمه شامل تعمیر، جایگزینی و بازسازی قطعات و بخش‌های خودرو در صورت وقوع حوادث ناگوار مانند تصادف، سرقت، آتش‌سوزی و سایر خسارات مربوط به بدنه خودرو می‌شود.

سهم خسارت‌های پرداختی شرکت‌های بیمه‌ای بابت «بدنه اتومبیل» از حق بیمه‌های پرداخت شده افزایش یافته است.بیمه «بدنه اتومبیل» یکی از رشته‌های بیمه‌ای است که شرکت‌های بیمه به افراد ارائه می‌دهند تا متقاضیان بتوانند هزینه‌های ناشی از تصادفات، آتش‌سوزی، واژگونی و سرقت را به‌طور چشم‌گیری کاهش دهند و خسارت‌های وارده شده بر خودرو و قطعات آن را تا حدودی جبران کنند.

تازه‌ترین آمارهای بیمه مرکزی نشان می‌دهد طی ۹ ماهه نخست امسال حدود ۱۳ همت حق بیمه بابت «بدنه اتومبیل» از سوی بیمه‌گذاران به شرکت‌های بیمه‌ای پرداخت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۶۶ درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش از ۱۳ همت حق بیمه تولیدی در رشته بیمه بدنه خودرو حدود ۷۸ درصد آن یعنی معادل ۱۰.۱ همت صرف پرداخت خسارت به بیمه‌گذاران شده است.

شرکت‌های بیمه بابت بیمه بدنه خودرو طی ۹ ماهه نخست امسال معادل ۱۰.۱ همت خسارت پرداخت کردند که در مقایسه با ۹ ماهه نخست سال گذشته بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است.

بنابراین آمارها نشان می‌دهد طی دوره مورد اشاره، میزان رشد خسارت‌های پرداختی در بیمه بدنه اتومبیل (۸۰.۱ درصد) از حق بیمه تولیدی آن (۶۶.۳ درصد) بیشتر بوده است.

تورم بالا و افزایش نرخ خودرو در کشور موجب شده، افراد جامعه خودرو را بخشی از سرمایه شخصی در نظر بگیرند و با توجه به بالا بودن نرخ قطعات یدکی سعی کنند ریسک‌های مربوط به خودور را با بیمه بدنه پوشش دهند.

نسبت خسارت بیمه بدنه در بالاترین سطح

بررسی عملکرد بیمه «بدنه اتومبیل» از ابتدای امسال نشان می‌دهد نسبت خسارت در این رشته روند صعودی داشته است.

نسبت خسارت صنعت بیمه که از تقسیم میزان خسارت پرداختی به میزان حق بیمه تولید به‌دست می‌آید در ۹ ماهه نخست امسال با ۲.۲ واحد درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ۵۲.۸ درصد رسیده که در میان رشته‌های بیمه‌ای سه رشته‌ بدنه اتومبیل (با ۷۸ درصد) درمان (با ۶۴.۱ درصد) و شخص ثالث-مازاد (با ۶۱.۱) نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه داشتند. به بیان دیگر بالاترین نسبت خسارت در صنعت بیمه مربوط به بدنه خودرو است.

نسبت خسارت «بیمه بدنه اتومبیل» که در پایان فرودین ماه امسال معادل ۶۹.۸۶ درصد بود در پایان آذر ماه (۹ماهه نخست) به حدود ۷۸ درصد رسیده است. بالاترین نسبت خسارت در این رشته مربوط به پایان آبان ماه یعنی ۸ماهه نخست امسال بوده که معادل ۷۸.۱۵ درصد بوده است.

نسبت خسارت بیمه بدنه اتومبیل طی ۹ ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته معادل ۵.۹۳ واحد درصد افزایش یافته است.

منبع: اکوایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها