|
کدخبر: 318434

معاینه فنی/هزینه معاینه فنی/حمل و نقل

خبر جدید از معاینه فنی / این خودروها زودتر اقدام کنند

رئیس پلیس راهور فراجا بر کاهش سن معافیت معاینه فنی خودرو به ۲ سال تاکید کرد.

اقتصاد خبر جدید از معاینه فنی / این خودروها زودتر اقدام کنند

معاینه فنی، یکی از اقداماتی است که رانندگان خودرو ها برای تست سلامت و میزان آلاینده بودن خودروها باید انجام دهند.

سردار سید تیمور حسینی  رئیس پلیس راهور فراجا در حاشیه بازدید از شرکت بازرسی کیفیت واستاندارد ایران که به مناسبت روز ملی هوای پاک انجام شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حوزه ترافیک یک حوزه استثنایی است و از ابعاد مختلف، فعالیت و کیفیت این سیستم روی زندگی تک تک آدم ها موثر است چرا که مخاطب این سیستم، همه افراد جامعه را در بر می گیرد و همه وظیفه دارند که به ارتقاء کیفیت و استاندارد این سیستم کمک کنند.

وی در ادامه با اشاره به نقش خودرو در حوزه ترافیک افزود: در کنار مؤلفه راه و عامل انسانی، خودرو نقش بسیار مهمی در سیستم ترافیک دارد و در دو حوزه کاملا مهم یعنی حوزه زیست محیطی و حفظ جان انسان ها آثار زیانبار خود را نشان داده و خیلی مهم است که در طراحی خودرو هر دو جنبه دیده شود .

سردار حسینی تصریح کرد: امروز در دنیا کاملا نگاه جامعی به طراحی خودرو وجود دارد و روز به روز با فناوری های جدید با حداقل آلایندگی و حداکثر ایمنی تولید می شود.

وی تاکید کرد: در کشورهای توسعه یافته اصل بر این است که انسان ممکن است در رانندگی و در هرلحظه مرتکب خطا شود پس در طراحی راه و خودرو باید یکسری پیش بینی های فنی و ایمنی پیاده سازی شود که بتواند خطای انسان را جبران کند که در مورد راه و جاده اصطلاح راه بخشنده و در مورد خودرو نیز ارتقاء سیستم‌های ایمنی خودرو را به کار می‌برند.

رئیس پلیس راهور فراجا در ادامه به انتظارات از خودروی ایمن پرداخت و اذعان داشت : ما از یک خودرو انتظار داریم که در حوزه ایمنی دو دسته سیستم را داشته باشند یک سیستم فعال که از تصادف جلوگیری کند و دوم سیستم غیرفعال که درصورت تصادف قادر به حفظ جان سرنشینان خودرو باشد.

سردار حسینی در ادامه به خسارت سنگین تصادفات به کشور بیان داشت: جدا از خسارات معنوی جانباختگان حوادث ترافیکی که جبران ناپذیر است در بحث مادی نیز طبق محاسبات انجام شده خسارتی که از سوانح ترافیکی که به کشور تحمیل می شود معادل ۷ درصد تولید ناخالص ملی است و این جزو مشکلات جدی ما در کشور است.

وی در ادامه با اعلام حمایت کامل پلیس از مرکز آزمون تصادفات افزود: امیدواریم با توجه جدی به حوزه تصادفات توسط همه دستگاه های ذیربط مرکز آزمون تصادفات به زودی افتتاح شود تا بتوانیم شاهد کاهش خسارت تصادفات به کشور باشیم.

سردار حسینی با اشاره به اهمیت معاینه فنی وسایل نقلیه گفت: استانداردسازی مراکز معاینه فنی و ارتقاء تجهیزات این مراکز نیز از موضوعاتی است که باید در دستور کار قرار گیرد و از اصحاب رسانه نیز این درخواست را داریم که اطلاع رسانی های لازم را در راستای آگاهی مردم در خصوص پیگیری تعویض دوره‌ای کاتالیست و کنیستر و نقش آنها در ایمنی و کاهش آلایندگی خودرو را انجام دهند.

وی افزود: معافیت ۴ ساله معاینه فنی خودرو پس از تولید به هیچ وجه منطقی نیست و باید سن معافیت معاینه فنی خودروها به ۲ سال تقلیل یابد.

رئیس پلیس راهور فراجا با بیان اینکه همه ما تکلیف داریم که از تولید داخل حمایت کنیم، گفت: هیچکس مخالف تولید داخلی نیست و همه موظف هستیم از تولید داخلی حمایت کنیم اما باید در بخش کیفیت و ایمنی خودرو توجه کافی داشته باشیم.

سردار حسینی در پایان خاطرنشان کرد: هرچه در حوزه ترافیک و تصادفات هزینه کنیم در واقع سرمایه گذاری است.

منبع: فارس
  • ناشناس ارسالی در

    سلام
    غلط اضافی است چرا وضعیت کیفی ت خودرو را از مبدا درست نمی کنند حتما با ید مخارج کارخانه را به گردن مردم بیانداز ند هر ۲ ماه قیمت ها را ۳۰درصد گرون می کن ند کسی حرفی نمی زند حالا که بحث آلودگی است تقصیر مردم است تمام اشتباهات گذشته د ولت های قبل و حال در برنامه ریزی وتوسعه اشتباه شهری را چرا ملت باید جبران کنند

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها