|
کدخبر: 318144

بازار شب عید / اتاق اصناف

مشارکت مجتمع‌ های تجاری بزرگ در مدیریت بازار شب عید

مجتبی صفایی با اشاره به رویکرد ویژه اتاق اصناف ایران در استفاده حداکثری از ظرفیت مغفول مانده مجتمع‌های تجاری بزرگ در مدیریت بازار نوروز ۱۴۰۳، از تمهیدات پیش‌بینی شده برای مشارکت این مراکز خرید در طرح «نمایشگاهی به وسعت ایران» خبر داد.

اقتصاد مشارکت مجتمع‌ های تجاری بزرگ در مدیریت بازار شب عید

مجتبی صفایی، رئیس اتاق اصناف ایران درباره مهمترین برنامه‌‌های در دست اجرا به منظور مدیریت بازار شب عید گفت: باتوجه به تاکید مقام عالی وزارت صمت مبنی بر لزوم افزایش ۲برابری سطح نمایشگاه‌ها در کشور (در طرح بزرگ جشنواره عید تا عید) یکی از رویکردهای اتاق اصناف، استفاده حداکثری از ظرفیت‌ مجتمع‌های تجاری و مراکز خرید بزرگ و تحریک تقاضای خرید شب عید با همکاری دولت به صورت خرید اعتباری و پرداخت با تاخیر چند ماهه است.

وی افزود: در ایام منتهی به سال، برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا متداول است اما با توجه به تغییر سبک زندگی شهروندان و مطالبات مصرف کننده و واحدهای صنفی، اتاق اصناف ایران «نمایشگاهی به وسعت ایران» را برای چهارمین سال پی‌در‌پی به منظور جلب مشارکت گسترده واحدهای صنفی در فروش فوق‌العاده نوروزی اجرا می‌کند.

صفایی گفت: ما معتقدیم اجرای طرح نمایشگاهی به وسعت ایران، دسترسی شهروندان به کالای ارزان، باکیفیت و اصیل را ارتقا می‌بخشد و نسبت به نمایشگاه‌های عرضه مستقیم که در ۲ یا ۳ منطقه خاص از شهرها برگزار می‌شود، مزیت‌های چندگانه‌ای دارد.

مزیت‌های استفاده از ظرفیت مجتمع‌های تجاری بزرگ در مدیریت بازار شب عید

رئیس اتاق اصناف ایران در خصوص مزیت‌های استفاده از ظرفیت مجتمع‌های تجاری بزرگ در مدیریت بازار شب عید گفت: برخی از این مجتمع‌ها، با توجه به سرمایه‌گذاری عظیم و استفاده از تجهیزات روز دنیا، علاوه بر توزیع و فروش کالا، برای جذب گردشگر طراحی شده‌اند و ایام نوروز روزهایی است که مردم عزیزمان هم برای خرید و هم برای استفاده از خدمات مراجعاتی به این مجمتع‌ها دارند. با توجه به ضرورت اتخاذ سیاست‌های حمایتی در راستای افزایش رونق واحدهای صنفی، در اتاق اصناف ایران، تلاش خواهیم کرد که رونق دوباره به این مجتمع‌های بزرگ تجاری بازگردد. چراکه از یک سو، همکاران ما در صنوف مختلف در این مراکز در حال فعالیت هستند و از سوی دیگر امنیت، امکانات و زیرساخت‌های مناسبی در این مراکز فراهم شده است.

صفایی تاکید کرد: ما باید مجتمع‌های تجاری و مال‌های بزرگ را به چشم یک فرصت ببینیم و بجای اینکه واحدهای صنفی مستقر در این مراکز تجاری را به بهانه عرضه کالای ارزان، به خیابان و پارک و محل‌های نمایشگاه‌ ببریم، باید نمایشگاه را به پاساژ‌ها و مال‌ها بیاوریم تا به جای برگزاری نمایشگاه در چند نقطه محدود از شهر، عملا شاهد برپایی ده‌ها نمایشگاه بزرگ در استان‌های مختلف کشور در محیطی استاندارد و در شأن مردم و فعالان صنفی باشیم.

وی یادآور شد: اتاق اصناف ایران مترصد این است که از این ظرفیت و امکان بزرگی که در کشور ایجاد شده و مغفول بوده استفاده کند. اغلب مدیران و مالکان این مراکز خرید بزرگ افرادی شاخص و باتدبیری هستند که سرمایه خودشان را به آهن و آجر و سازه تبدیل کرده‌اند تا بتوانند به اقتصاد کشور خود کمک کنند. ما هم وظیفه خود می‌دانیم که در این راستا به آنها کمک کنیم و آنها را در این طرح بزرگ مشارکت دهیم. البته این طرح در واحدهای صنفی کوچک نیز برگزار خواهد شد. به این ترتیب همه از برپایی این جشنواره منتفع خواهند شد که جزئیات برپایی آن در روزهای آتی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

منبع: اتاق اصناف ایران

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها