|

بخوانید :

کدخبر: 295024

گزارش اختصاصی گسترش نیوز؛

کامبک بورس به رنگ سبز / این سهام بانکی صدرنشین شد + نقشه بازار

بورس در معاملات ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ با رشد ۴۷۸۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۲ میلیون و ۳۰۲ هزار و ۷۶۹ واحدی قرار گرفت.

اقتصاد کامبک بورس به رنگ سبز  / این سهام بانکی صدرنشین شد + نقشه بازار

بورس  بهار سال جدید را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را داده است. در فروردین و اردیبهشت سال جاری روند بازار و شاخص کل صعودی ادامه یافت و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. در هفته های اخیر ورق برگشت و شاخص کل با ریزش و اصلاح شدیدی روبرو شد که در واکنش به این اتفاق مدیران بورسی این روند را طبیعی می دانند. هر چند خبرهای حاشیه ای هم در زمینه سیاست و هم مصوبات دولت همچنان اثربخش و تاثیرگذار بر روند معاملات است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات دومین روز معاملاتی هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش کاهش یافت، طوریکه در میانه بازار به رشد بالای ۴۰۰ واحدی رسید. نمادهای بورسی وبملت، کگل، فولاد، شستا، حکشتی، فملی و وپاسار با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲

نقشه-بازار

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش کاهشی شد تا با رشد ۳۰۸۶ واحدی به ۷۶۴ هزار و ۵۹ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با رشد بیش از ۴ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۸۴,۹۰۹,۶۰۴.۳۲۵ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۹۰,۱۵۵.۰۲۷ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۱.۲۵۲ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز وسپهر، صبا، شراز، دی، بمپنا، شپاس و سرچشمه هستند.

نماد-بورسی

ارسال نظر

 

در حال بارگزاری ...