|

بخوانید :

کدخبر: 271978

روش عملکردی ترون چیست؟

اقتصاد  روش عملکردی ترون چیست؟

Tron یک پروژه مبتنی بر بلاک چین است که در سال ۲۰۱۷ راه‌اندازی شد. در حالی که Tron اکنون یک بلاکچین جداگانه است، زمانی یک توکن ERC-۲۰ مبتنی بر اتریوم بود. شبکه Tronix بر اساس چند اصل کار می‌کند که اولین آن عدم تمرکز است. تمام داده‌های موجود در بلاک چین کاملا رایگان است و توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی‌شود.

بنیانگذار ترون کیست؟

به گزارش بازار کاردانو یک پلتفرم بلاک چین عمومی است. این پلتفرم منبع باز و غیرمتمرکز، با استفاده از الگوریتم اجماع اثبات سهام می‌تواند تراکنش‌های همتا به همتا را با ارز دیجیتال داخلی خود یعنی ADA، تسهیل کند. Tron توسط کارآفرین سان یوچن (Sun Yuchen) که بیشتر با نام جاستین سان (Justin Sun) شناخته می‌شود تاسیس و ایجاد شد. قبل از Tron، سان برنامه محتوای ضبط صدا Peiwo را تاسیس کرده بود. پس از آن، او در سال ۲۰۱۵ به عنوان نماینده ریپل عمل کرد. با این حال، پس از تأسیس بنیاد ترون، این سمت را ترک کرد. سوابق تجاری Sun 'mho توجه سرمایه گذاران اولیه از جمله Clash of Kings را به خود جلب کرد.

چه چیزی ترون را منحصر به فرد می‌کند؟

ارز Tronix یک ارز دیجیتال بسیار خاص است زیرا موقعیت و اهداف کاملاً متفاوتی را به بازار می آورد. هیچ کارمزد تراکنش برای TRX وجود ندارد، که یک شاهکار قابل توجه است. با توجه به آن، شبکه قادر است ۲۰۰۰ تراکنش را در هر ثانیه پشتیبانی کند. TRX به کاربران این فرصت را می‌دهد که در فرآیند انتخاب نمایندگان ویژه شرکت کنند. علاوه بر آن، توانایی پلتفرم برای پاداش دادن به سازندگان محتوا، در حالی که مالکیت گسترده پروژه‎هایشان را حفظ می‌کند، یک مفهوم بسیار ارزشمند است.

روش عملکردی ترون چیست؟

شبکه Tronix بر اساس چند اصل کار می‌کند که اولین آن عدم تمرکز است. تمام داده‌های موجود در بلاک چین کاملاً رایگان است و توسط هیچ مرجع مرکزی کنترل نمی‌شود. سازندگان محتوا می‌توانند توکن TRX را به عنوان دستمزد برای ارسال مطالب خود دریافت کنند. علاوه بر این، سازندگان می‌توانند توکن‌های خود را در شبکه Tron ایجاد کنند. این توکن‌ها سپس می‌توانند در برنامه‌های غیرمتمرکز خود کاربران dApps در شبکه استفاده شوند. این توکن‌های تازه ایجاد شده توسط توکن اصلی TRX پشتیبانی می‌شوند. مرحله نهایی طراحی توسعه شبکه شامل پشتیبانی از بازی‎های شبکه Tron است. این بازی‌ها کاملاً غیرمتمرکز خواهند بود و کاربران می‌توانند در صورت لذت بردن از بازی بلافاصله به سازندگان پاداش دهند.

ترون۲

ترون روی مکانیزم اجماع اثبات سهام کار می‌کند. در این سیستم، تراکنش‌ها توسط ۲۷ نماینده ویژه اعتبارسنجی می‌شوند که حفظ تاریخچه تراکنش‌ها به آنها سپرده شده است. نمایندگان ویژه هر شش ساعت انتخاب می‌شوند و ارز TRX تولید شده توسط مکانیزم را به عنوان دستمزد خدمات خود دریافت می‌کنند. بلاک چین ترون هر ۳ ثانیه یک بلاک جدید اضافه می‌کند و آنهایی که قرارداد مسدودسازی را اضافه کرده‌اند، ۳۲ توکن TRX دریافت می‌کنند.

چه چیزی به ترون ارزش می‌دهد؟

بزرگترین مزیت استفاده از ارز Tronix این واقعیت است که امروزه هنرمندان و تولیدکنندگان محتوا از سراسر مردم این امکان را دارند که مالکیت کامل محتوایی که ایجاد می‌کنند داشته باشند. توانایی این ارز در ایجاد رضایت آنها و به اشتراک گذاری محتوا بدون نیاز به نگرانی در مورد هزینه‌های تراکنش، محبوبیت آن را صد چندان کرده است. Tron یکی از پروژه‌های پیشرو است که برخی آن را وب ۳.۰ می‌نامند. تمرکز مستقل وب نسل سوم این است که مردم را قادر می‌سازد از اینترنت به صورت غیر متمرکز و باز استفاده کنند و این شبکه جدید، شبکه ای با ارزش واقعی است. توسعه‌دهندگان در آینده می‌توانند از هر فرآیند زبانی برنامه‌ای برای ایجاد بر روی طراحی نرم‌افزار باز Tron استفاده کنند.

نحوه استفاده از Tron

شبکه Tron در حال حاضر قادر به پشتیبانی از برنامه‌ها و بازی های مربوطه است. علاوه بر موارد استفاده اصلی آن به عنوان یک پلتفرم برای سازندگان رضایت، ترون اغلب برای تراکنش استفاده می‌شود، زیرا تراکنش‌های TRX بدون هیچ کارمزدی انجام می‌شود. ارز Tronix به عنوان وسیله‌ای برای جبران خسارت توسط بسیاری از شرکت‌ها از جمله بیتنوو (Bitnovo)، تراوالا (Travala)، اسپند کارت (SpendCard) و غیره استفاده می‌شود. با توجه به این موضوع، تتر استیبل کوین خود را به شبکه Tron به نام USDT-Tron منتقل کرده است.

چگونه ترون بخریم؟

آسان‌ترین نحوه خرید ترون، استفاده از صرافی ارز دیجیتال است. شما به عنوان یک کاربر ایرانی می‌توانید به ۲ روش زیر در صرافی‌های ارز دیجیتال، TRX خریداری کنید: خرید از صرافی‌های خارجی و خرید از صرافی‌های ایرانی. با توجه به اینکه ما ایرانی‌ها از سوی صرافی‌های ارز دیجیتال خارجی تحریم هستیم، امن‌ترین راه خرید این توکن در ایران، ثبت نام در یک صرافی ارز دیجیتال ایرانی است. این صرافی‌ها، به عنوان بازارهای بزرگ خرید و فروش رمز ارز در ایران هستند و این توکن را نیز در لیست ارزهای خود دارند. کاربران مانند سایر رمز ارزها به‌راحتی می‌توانند برای خرید ترون و مشاهده قیمت ترون در این پلتفرم‌ها اقدام کنند.

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...