|
کدخبر: 235620

درآمد ماینرها چقدر است؟

اقتصاد درآمد ماینرها چقدر است؟

از جمله چالش هایی که کاربران ارز دیجیتال با آن درگیر هستند، چگونگی دریافت درآمد ماینرها و میزان درآمد آن است. برای درآمدزایی از ارزهای دیجیتال، باید استخراج ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید و یا اینکه اقدام به خرید و فروش ارزهای دیجیتال کنید. برای انجام هر کدام از این روش ها نیاز به تخصص خاصی است که کسب این مهارت ها از طریق دوره ارز دیجیتال امکان پذیر است.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که استخراج ارزهای دیجیتال زمانی برای کاربر سودآور است که هزینه های ناشی از استخراج از میزان ارزش ارز دیجیتال بیشتر نباشد. برای داشتن استخراج بهینه تر باید مواردی را در نظر گرفت. مهم ترین موردی که باید در نظر گرفت، محاسبه درآمد از ماینینگ است. محاسبه درآمد ماینر چندان مشکل نیست و برای محاسبه آن باید نکاتی را در نظر گرفت که در ادامه مورد بررسی قرار می دهیم.

دستگاه ماینر

ماینر2

به صورت کلی دستگاه ماینر به دستگاهی گفته می شود که می توان با استفاده از آن به استخراج ارز دیجیتال پرداخت. این دستگاه ها برای استخراج ارزهای دیجیتال، از الگوریتم های خاصی استفاده می کنند که بر حسب نوع ارز دیجیتال، می توان دستگاه ماینر مخصوص را انتخاب کرد.

در حال حاضر قیمت دستگاه های ماینر در ایران، هزینه های گزافی داشته و هر کسی نمی تواند آن را تهیه کند. البته این نکته را در نظر داشته باشید که افرادی که می خواهند اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال کنند، به غیر از تهیه دستگاه ماینر، تجهیزات دیگری را نیز فراهم کنند.

تجهیزات ماینینگ

ماینیگ

همان طور که گفته شد برای استخراج ارزهای دیجیتال نیاز به تجهیزاتی است که در ادامه به معرفی هر یک از این تجهیزات می پردازیم، با ما همراه باشید.

●دستگاه ماینر(ASIC)

یکی از مهم ترین تجهیزات استخراج ارز دیجیتال، دستگاه ماینر است. البته برخی از افراد برای استخراج ارز دیجیتال از کارت گرافیک استفاده می کنند که به نسبت دستگاه های ماینر، هزینه های بسیار کمتری دارد. البته باید آن ارز دیجیتال قابلیت استخراج با کارت گرافیک را داشته باشد.

ارز دیجیتال اتریوم، از جمله ارزهای دیجیتالی است که قابلیت استخراج را با دستگاه های ماینر و کارت گرافیک را به صورت همزمان دارد. البته تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال، مدعی است در آینده الگوریتمی طراحی خواهد کرد که استخراج ارز دیجیتال تنها با کارت های گرافیک امکان پذیر باشد. البته با پیاده سازی این نوع الگوریتم دیگر نمی توان اتریوم را با دستگاه ماینر استخراج کرد که این فرآیند ممکن است به ضرر یا حتی نفع برخی از کاربران باشد.

●فارم

فارم یا مکان برای استخراج، از دیگر نکات مهمی است که باید برای کسب درآمد از ماینینگ مورد نیاز است. هر مکانی را نمی توان برای استخراج ارز دیجیتال انتخاب کرد. مکان استخراج باید از نظر شرایط دمایی، شرایط مطلوبی داشته باشد تا دستگاه های استخراج، بیش از حد گرم نشوند.

●سیستم تهویه هوا و خنک کننده

برای مکان استخراج نیاز به دستگاه های خنک کننده و تهویه مناسب است. دلیل آن هم این است دستگاه های ماینر در زمان فعالیت خود، دمای بالایی تولید می کنند. بنابراین برای خنک کردن این نوع دستگاه ها، نیاز به سیستم تهویه مناسبی است.

بعد از اینکه تجهیزات مورد نیاز استخراج را فراهم کردید، باید درآمد ماینرها را محاسبه کرد، همراه ما باشید.

محاسبه درآمد ماینرها

ماینر3

محاسبه درآمد ماینرها کار بسیار راحتی است. تنها نکته ای که باید در زمان محاسبه ماینرها در نظر گرفت، قیمت ارز دیجیتال مورد نظر و همچنین قیمت دلار در آن زمان است. البته در این میان ماشین حساب هایی هستند که می توان به صورت خیلی ساده با آن این کار را انجام داد.

بنابراین قبل از اینکه اقدام به استخراج ارزهای دیجیتال کنید، باید درآمد خود را از ماینینگ محاسبه کنید. محاسبه درآمد ماینرها این امکان را به کاربر می دهد تا مدت زمان بازگشت سرمایه خود را محاسبه کنند. زمان بازگشت سرمایه در مورد سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال بسیار مهم است.

تنها نکته ای که در زمان محاسبه درآمد ماینرها باید به آن دقت کرد، قیمت دلار و ارز دیجیتال مد نظر است. چرا که قیمت دلار و ارزهای دیجیتال، درای نوسانات زیادی است و بر این اساس ممکن است که ماینینگ به شما ماهیانه درآمدهای متغیری دهد. البته به غیر از این دو مورد، باید هزینه های استخراج را نیز در نظر گرفت که این هزینه ها شامل دستگاه های استخراج است.

به صورت کلی اگر بخواهیم میزان درآمد ماینرها را از استخراج ارزهای دیجیتال محاسبه کرد، به ازای هر 15 تراهش در هر یک از این دستگاه ها، درآمد روزانه چیزی در حدود 1 دلار خواهد بود. از آنجایی که قیمت دلار متغیر است، می توانید با تبدیل کردن قیمت دلار به تومان، میزان درآمد را به راحتی محاسبه کنید. امیدواریم با مطالبی که در این مقاله بیان شد، با روش محاسبه درآمد ماینرها آشنا شده باشید. اگر به کسب درآمد از طریق نوسان گیری در ارز های دیجیتال علاقه دارید، می توانید به دوره پرایس اکشن مراجعه کنید. یکی از بهترین دوره های آموزشی پرایس اکشن و ارزهای دیجیتال، دوره استاد علیرضا محرابی می باشد.

 

 

نویسنده: رپورتاژ

ارسال نظر

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها