|
کدخبر: 161188

رکود بازار ملک در شب عید

مشاوران املاک در برخی مناطق شهر تهران عنوان می‌کنند: بازار مسکن در شب عید امسال، رمق سال‌های گذشته را ندارد.

اگرچه طی چند هفته گذشته، فعالان و واسطه‌های بازار ملک در پایتخت از افزایش مراجعه و رونق خفیف معاملات خبر می‌دادند اما اکنون در چندروز پایانی امسال عنوان می‌کنند بازار کم‌کم به سمت تعطیلی کشیده شده است.

به گفته آنها فقط گروه معدود و انگشت شماری از فروشندگان و خریداران که سعی دارند هر طور شده نقدینگی برای خود مهیا کنند یا نقدینگی خود را به ملک تبدیل کنند همچنان در بازار حاضر هستند.

آنها می‌گویند آخرین فعالیت‌ها در بازار خرید وفروش بیشتر در محدوده میانی و جنوبی شهر قابل رویت است.

این گروه از متقاضیان خرید مسکن بیشتر به دنبال خرید آپارتمان‌های چند سال ساخت می‌روند چون گمان می‌کنند امکان خرید با نرخ مناسب در این گروه سنی واحدهای مسکونی بیشتر وجود دارد. البته سازندگانی که برای تامین نقدینگی در این چند روز پایانی سال نیز تاکید دارند برای بالابردن شانس فروش ملک خود، روی نرخ پیشنهادی تاحدودی تخفیف می‌دهند. در این میان فروشندگانی نیز هستند که با فرض بالارفتن تورم، از فروش دست کشیده‌اند و به امید فروش با نرخ پیشنهادی مدنظر در سال جدید هستند.

در جدول نبض بازار امروز، نرخ پیشنهادی آپارتمان‌های مسکونی نوساز تا ۲۰ سال ساخت که در روز گذشته فایل شده‌اند، ارائه شده است.

این فایل‌ها که مربوط به مناطق مختلف شهر تهران هستند نشان می‌دهند در هرمحله‌ای نرخ پیشنهادی مناسب و غیرمتعارف وجود دارد. بنابراین اگر خریداران حوصله به خرج دهند و قدری بیشتر جست‌وجو کنند می‌توانند خرید مناسبی انجام دهند.

بازار_ملک

منبع: دنیای اقتصاد

ارسال نظر

 
در حال بارگزاری ...